یک تیر و دو نشان والیبال ایران در سال 1401

به گزارش وبلاگ مستر، چشم پوشی از سومین مدال طلای محتمل در آسیا به قصد سرشاخ شدن با غول های والیبال جهان در روسیه، توجیه آنچنانی ندارد اما نباید فراموش کرد که اعتبار جهانی والیبال ایران از رویارویی با تیم های بزرگ جهان شروع شد.

یک تیر و دو نشان والیبال ایران در سال 1401

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ مستر، دو راهی بزرگ سال 1401 فدراسیون والیبال، مشخص اولویت برای حضور تیم ملی در دو تورنمنت قهرمانی جهان (روسیه) و بازی های آسیایی (چین) است.

محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال، چند روز قبل به صراحت خاطرنشان کرد که اولویت تیم ملی در سال آینده، حضور قدرتمند در بازی های آسیایی و کسب عنوان قهرمانی است. تصمیم او منطقی است چون چشم پوشی از سومین مدال طلای محتمل در آسیا به قصد سرشاخ شدن با غول های والیبال جهان در روسیه، توجیه آنچنانی ندارد اما نباید فراموش کرد که اعتبار جهانی والیبال ایران از رویارویی با تیم های بزرگ جهان و از جام جهانی 2011 شروع شد.

ایستادن روی سکوی دهم رنکینگ جهانی، 10 سال وقت، هزینه و نیروی انسانی والیبال ایران را مصرف نموده است. در شرایطی که فدراسیون جهانی والیبال را با غیبت تماشاگران ایرانی نمی توان تحت تاثیر قرار داد، اگر تیم ملی، کیفیت لازم برای حضور در لیگ ملت ها و مسابقات قهرمانی جهان را نیز نداشته باشد، بعید نیست که جایگاه جهانی خود را در معرض خطر ببیند.

در این شرایط با نگاهی به تقویم مسابقات فصل آینده و البته برخورد منطقی با توانایی های تیم ملی، می توان حضور پرقدرت شاگردان بهروز عطایی در هر دو تورنمنت روسیه و چین را انتظار داشت.

تیم ملی در روزهای 5، 6 و 7 شهریور 1401 به ترتیب با هلند، مصر و آرژانتین در شهر کراسنویارسک، روبرو خواهد شد و در صورت صعود از مرحله گروهی، پس از 3 روز استراحت در روزهای 11، 12 و 13 شهریور با حریفان مرحله دوم خود روبرو خواهد شد. رقابت 6 تیم برتر مسابقات قهرمانی جهان نیز از 16 تا 18 شهریور انجام می گردد.

تیم ملی ایران با راهنمایی اسلوبودان کواچ در مسابقات سال 2014 در جایگاه ششم جهان ایستاد و در سال 2018 با ایگور کولاکوویچ، تنها به مرحله دوم صعود کرد. با تقریب و احتمال مناسبی می توان، مرحله دوم قهرمانی جهان را سرانجام کار تیم ملی در روسیه دانست. با این احتساب، نخستین بازی شاگردان عطایی در بازی های آسیایی، 10 روز بعد (23 شهریور) خواهد بود.

بازی های مهم و سرنوشت ساز ایران در بازی های آسیایی از مرحله نیمه نهایی شروع خواهد شد و دیدارهای مرحله گروهی با تیم های درجه 2 آسیا، حکم بازی تدارکاتی را برای ملی پوشان خواهد داشت.

حضور تیم ملی ایران در لیگ ملت های 2022 به عنوان دیدارهایی تدارکاتی و سطح بالا و سپس شرکت در هر دو تورنمنت قهرمانی جهان و بازی های آسیایی با قدرت کامل، می تواند سیاست پیش روی فدراسیون در فصل آینده باشد. البته در این بین باید خیال کادر فنی از بهبودی مصدومان تیم ملی راحت باشد.

طلوع کیان: نگرانی کادر فنی تیم ملی، مصدومیت ملی پوشان است، مسئله ای بابت برنامه ریزی نداریم

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "یک تیر و دو نشان والیبال ایران در سال 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک تیر و دو نشان والیبال ایران در سال 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید