7 فیلم ابرقهرمانی برتر سال 2021 از بدترین تا برترین

به گزارش وبلاگ مستر، بعد از سال 2020، دنیای سینما واقعا به بازگشت چند ابرقهرمان احتیاج داشت و خوشبختانه این همان چیزی بود که در سال 2021 محقق شد و ما شاهد انتشار مجموعه ای از فیلم های ابرقهرمانی بودیم که نه تنها توانستند مردم را به سمت سینماها بازگردانند، بلکه توانستند امیدبخش کسانی باشند که در زندگی شان به بارقه ای از امید احتیاج دارند.

7 فیلم ابرقهرمانی برتر سال 2021 از بدترین تا برترین

درحالی که مارول بیشتر مشغول فراوری و ساخت فیلم های ابرقهرمانی است، دی سی نیز از قافله جا نمانده و در حال فراوری فیلم های ابرقهرمانی خوبی است که در آینده قطعا بهتر نیز خواهند شد.

در واقع واقعا مهم نیست که قهرمانان این گونه فیلم ها چند نفر را در فیلم هایشان نجات می دهند، چراکه در واقع آن ها بزرگ ترین منجیان استودیوهای خود هستند و بزرگ ترین کاری که می توانند انجام دهند بازگرداندن مردم به سینماهاست تا فروش فیلم ها افزایش پیدا کند. البته تمام فیلم های ابرقهرمانی که سال جاری منتشر شدند عالی و چشم گیر نبودند، اما لااقل همه آن ها سرگرم نماینده بودند. حال می خواهیم به چند نمونه از این فیلم های ابرقهرمانی اشاره نماییم.

7. ونوم: بگزارید کارنیج بیاید (Venom: Let There Be Carnage)

 • کارگردان: اندی سرکیس
 • بازیگران: تام هاردی، تام هالند
 • تاریخ انتشار: 2021
 • امتیاز IMDb به فیلم: 6.1 از 10
 • امتیاز راتن تومیتوز: 58 از 100

قطعا اولین ونوم آن قدرها کاراکتر دوست داشتنی ای نبود، اما بسیاری از تماشاگران طبیعت تخیلی او و رابطه بین ادی براک (تام هاردی) و ونوم (تام هاردی) را مجذوب نماینده می دانستند و از آن استقبال کردند. در فیلم ونوم: بگزارید کارنیج بیاید بیشتر به این رابطه پرداخته شده است. گرچه کشمکش های بین این دو کاراکتر، خنده دار و اندکی نیز هوشمندانه هستند، اما مشاجره های مداوم بین آن ها می توانند برای مخاطب آزاردهنده باشند مخصوصا که این بحث وجدل ها برای مدت طولانی نیز ادامه دارد. علاوه براین، بدون استفاده از زیرنویس، دقیقا نمی توان متوجه شد که هرکدام از آن ها چه می گویند.

حضور وودی هرلسون در نقش کارنیج نقطه عطف این فیلم به حساب می آید زیرا هرلسون توانست سطح فیلم را به نحو قابل توجهی بالا ببرد. بااین حال، ازآنجاکه کارنیج و نامزد شرورش، شریک (نائومی هریس)، مدام در حال خرابکاری هستند، به نظر می رسد که داستان فیلم، کم وبیش به سبک کمدی های عاشقانه ادی مورفی شبیه شده و وقت فیلم نیز بر سر همین مسایل هدر رفته است. نبرد نهایی بین ونوم و کارنیج فوق العاده هیجان انگیز است و از وجود سکانس های اکشنی با جلوه های ویژه بی نظیر بهره می برد، اما به نظر می رسد برای خلق چنین صحنه هایی خیلی دیر شده و تا فرارسیدن این سکانس، مخاطب فیلم واقعا خسته شده است. به علاوه، زمان فیلم فقط یک ساعت و نیم است، بنابراین همه چیز خیلی سریع پیش می رود و مخاطب نمی تواند با فیلم ارتباط برقرار نماید. بنابراین هیچ کدام از کاراکترهای تازه وقت کافی ندارند تا خودشان را به مخاطب بشناسانند.

6. بیوه سیاه (Black Widow)

 • کارگردان: کیت شورتلند
 • بازیگران: اسکارلت جوهانسون، دیوید هاربر، ریچل وایس
 • تاریخ انتشار: 2021
 • امتیاز IMDb به فیلم: 6.7 از 10
 • امتیاز راتن تومیتوز: 79 از 100

قرار بود که فیلم بیوه سیاه در سال 2020 منتشر شود. بااین حال، داستان آن به گونه ایست که انگار باید در سال 2016 اکران می شد. وقایع این فیلم درست پس از وقایع کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی اتفاق می افتد و در آن ناتاشا رومانوف (اسکارلت جوهانسون) در حال فرار از دولت ایالات متحده است. بااین حال، هنگامی که مسئله ای برای خانواده اش پیش می آید، درگیر نقشه شومی می شود که گذشته تاریک او را برملا می کند.

فیلم بیوه سیاه باید خیلی پیش تر منتشر می شد و گرچه داستان و صحنه های فیلم چندان بد نیستند، اما می توانستند بهتر باشند. جوهانسون همانند هر فیلم دیگری در این نقش نیز عالی ظاهر می شود اما بازی اش تا حدودی تحت الشعاع معرفی خانواده اش قرارگرفته است. فلورانس پوگ در نقش یلنا صحنه را به دست گرفته، درحالی که ریچل وایز و دیوید هاربر نیز در نقش هایشان عالی ظاهر شدند. نقطه قوت این فیلم همبستگی بین این چهار نفر است که سبب شده فیلم از نظر احساسی در جایگاه خوبی قرارگیرد. متاسفانه، شخصیت شرور فیلم به همراه تسک مستر (اولگا کوریلنکو) کاملا ضعیف ظاهر می شوند. در واقع کل فیلم به خودی خود خوب است اما ازنظر استانداردهای مارول، در جایگاه خوبی قرار نمی گیرد. در دوره ای که در آن مارول در حال راه اندازی پروژه های گسترده ای با داستان های غنی است، بیوه سیاه همانند سفری به گذشته می کند که تنها می توان لقب سرگرم نماینده را به آن داد اما شاید در حد و مقدار های جوهانسون نباشد.

5. جاودانگان (Eternals)

 • کارگردان: کلوی ژائو
 • بازیگران: جما چان، ریچارد مدن، لیا مک هیو
 • تاریخ انتشار: 2021
 • امتیاز IMDb به فیلم: 6.8 از 10
 • امتیاز راتن تومیتوز: 47 از 100

منتقدان بسیاری فیلم جاودانگان را موردانتقاد قرار داده اند و بیان نموده اند که این فیلم هیچ مجذوب نمایندهیتی برای مخاطبان نداشته، اما نمی توان گفت که این فیلم، بدترین فیلم سال 2021 مارول است. بزرگ ترین مسئله ای که فیلم جاودانگان داشت این بود که می خواست همه چیز از داستان ها گرفته تا کاراکترها را در یک فیلم خلاصه نماید. این فیلم کاراکترهای بسیار زیادی داشت اما به مخاطب فرصتی نداد تا هر یک از این کاراکترها را خوب بشناسد و با داستانشان آشنا شود. بعضی از کاراکترهای این فیلم شخصیت های فوق العاده ای بودند، مانند کینگو با بازی کمیل نانجیانی و سرسی با نقش آفرینی جما چان. بااین حال، مخاطبین فرصتی برای شناخت بعضی دیگر از این کاراکترها مانند اسپرایت با نقش آفرینی لیا مک هیو و تینا با بازی آنجلینا جولی نداشتند و نتوانستند ارتباط خاصی با آن ها برقرار نمایند.

در این فیلم، سلستیال ها نیز به وسیله کارگردان فیلم، کلوئی ژائو معرفی شدند اما قطعا سوالات زیادی راجع به آن ها در فکر مخاطبین به وجود آمد که بی پاسخ گذاشته شد. در واقع حوادث کوچک و بزرگ زیادی در طول این فیلم رخ داده که سبب شده فیلم تا حدی پیچیده و سنگین باشد. البته ژائو سعی خودش را کرد و سکانس هایی را خلق نمود که در دنیای سینمایی مارول، کاملا منحصربه فرد بودند تا حدی که می توان گفت جاودانگان از سبکی نوین بهره جسته که شبیه به آنچه در سایر فیلم های مارول شاهدش بودیم نیست. صحنه های اکشن فیلم هم کم وبیش معمولی هستند و بعضی از سکانس های طنز نیز مانند سایر فیلم های مارول در این فیلم هم به چشم می خورد، اما داستان فیلم و آهنگ های مورد استفاده قرارگرفته خاص همین فیلم هستند.

4. لیگ عدالت زگ اسنایدر (Zack Snyders Justice League)

 • کارگردان: زک اسنایدر
 • بازیگران: بن افلک، هنری کویل، ایمی آدامز
 • تاریخ انتشار: 2021
 • امتیاز IMDb به فیلم: 8.1 از 10
 • امتیاز راتن تومیتوز: 71 از 100

از منظر فنی می توان گفت که فیلم لیگ عدالت زک اسنایدر به نوعی اقتباس کارگردان از فیلم اصلی است، اما از سوی دیگر می توان آن را یک نسخه کاملا تازه از لیگ عدالت در نظر گرفت. درست است که مدت زمان این فیلم 4 ساعت است اما در حقیقت، تمام جزئیات اضافه شده باعث شده که لیگ عدالت زک اسنایدر باعث تحول بعضی کاراکترها و ارائه تجربه ای کاملا تازه شود. در این فیلم، به فلش (ازرا میلر) مسئولیت های بیشتری محول شده و او توانسته توانایی های خود را بسیار بیشتر از پیش نشان دهد و می توان گفت که کاراکتر سایبورگ با بازی ری فیشر، کاملا متحول شده تا حدی که ممکن است با خود بگویید شاید جاس ودون از فیشر متنفر بوده است.

در واقع بعضی موضوعات سبب گردیدند که فیلم لیگ عدالت تا حدی گیج نماینده باشد و شاید همین امر سبب شود تا زک اسنایدر به فکر ارائه نسخه ای کامل تر از این فیلم بیفتد. صحنه های اکشن لیگ عدالت زک اسنایدر اندکی وحشیانه تر و مجذوب نماینده تر هستند و می توان گفت که در این فیلم کاراکترها فرصت بیشتری دارند تا خود را به مخاطب بشناسانند و جوک های بی مزه کمتری نیز در طول فیلم گفته می شود. البته هنوز هم بعضی چیزهای نامعقول مانند استفاده از موسیقی ای نامتعارف و عجیب وغریب و استفاده بیش ازحد از صحنه های اسلوموشن به چشم می خورد، اما با همه این ها می توان گفت که لیگ عدالت زک اسنایدر نسبت به نسخه نوشته شده به وسیله جاس ودون، یک سر و گردن بالاتر است.

حتی کاراکتر استپن ولف یا گرگ بیابان (کیارن هایندز) که یک کاراکتر شرور درجه چندم است، در این فیلم کاملا متحول شده و ارتقا پیدانموده است.

3. شانگ چی و افسانه ده حلقه (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings)

 • کارگردان: دستین دنیل کرتون
 • بازیگران: سیمو لیو، منگر ژانگ، فالا چن
 • تاریخ انتشار: 2021
 • امتیاز IMDb به فیلم: 7.5 از 10
 • امتیاز راتن تومیتوز: 91 از 100

در این فیلم شاهد سکانس های عالی و منحصربه فردی مملو از هنرهای رزمی هستیم. در واقع یکی از برترین ویژگی های شانگ چی و افسانه ده حلقه، سکانس های اکشنی هستند که به زیبایی هرچه تمام تر به وسیله کارگردان فیلم، دستین دنیل کرتون به نمایش درآمده اند. این فیلم مملو از سکانس های پرهیجان و پرجوش وخروش مبارزه است که به نقطه عطفی برای فیلم بدل شده اند و سبب شده اند که مخاطبین به شدت از فیلم راضی باشند. معمولا درگیری در اتوبوس که در این فیلم نیز مشهود است یکی از برترین سکانس های مبارزه در بسیاری از فیلم های مارول است. علاوه بر این، شانگ چی و افسانه ده حلقه، از وجود کاراکترهای بسیار خوب و مجذوب نمایندهی بهره می برد.

سیمو لیو یکی از بازیگران فوق العاده کارکشته ای است که توانسته شانگ چی را به یک کاراکتر عالی تبدیل نماید. آکوافینا نیز جزو بازیگران منحصربه فرد این فیلم به شمار میرود و در این فیلم توانسته نقش آفرینی بهتری نسبت به فیلم های قبلی اش داشته باشد. میشل یو و منگر ژانگ نیز جزو بازیگران پرطرفداری هستند که هر زمان که بر روی صحنه رفته اند خوش درخشیده اند. بااین حال، تونی لیانگ در نقش کاراکتر شرور، صحنه را از آن خودنموده است. او در نقش کاراکتر پیچیده ای باانگیزه های غیرقابل وصف به ایفای نقش می پردازد که آن قدر بدذات است که می تواند تهدید بزرگی به حساب آید. صحنه های اکشن فیلم کم وبیش خوب هستند، اما نبردهای احساسی بین کاراکترها، جایگزین سرزمین های پر از هیولای ساخته وپرداخته شده با جلوه های ویژه کامپیوتری شده اند و تعداد این نبردها آن قدر زیاد است که پرداختن به هرکدام و خو گرفتن با داستان فیلم سخت شده است. علاوه براین در بعضی از سکانس ها، طنز نه چندان چشم گیری به چشم می خورد که آن قدرها به چشم نمی آید. با تمام این ها می توان گفت که شانگ چی و افسانه ده حلقه یکی از برترین فیلم های سال 2021 مارول به حساب می آید.

2. جوخه انتحار (The Suicide Squad)

 • کارگردان: جیمز گان
 • بازیگران: مارگو رابی، جان سینا، جای کورتنی
 • تاریخ انتشار: 2021
 • امتیاز IMDb به فیلم: 7.2 از 10
 • امتیاز راتن تومیتوز: 90 از 100

جوخه انتحار یکی از برترین فیلم های دنیای سینمایی DC به شمار می آید. این فیلم که کاملا یک سر و گردن از الباقی فیلم های ساخته شده در این استودیو بالاتر است مملو از صحنه های خونین، خنده دار و طنز تلخ است. بااین حال، این فیلم هنوز هم ناگفته های زیادی دارد و همین موضوع دست کارگردان فیلم، جیمز گان را باز می گذارد تا بعدا بیشتر بر روی آن کار کند. هرکدام از کاراکترها در طول سفرشان، فراز و نشیب ها و لحظات احساسی خاص خود را تجربه می نمایند و درست است که همه آن ها جزو تبهکاران هستند، اما می توان درک کرد که چرا کارهای شرورانه ای را انجام داده اند.

کاراکترهایی مانند کینگ شارک (با صدای سیلوستر استالونه) و پولکا دات من (دیوید دستمالچیان) جزو کاراکترهای دل رحم تر به حساب می آید. مارگو رابی مثل همواره عالی ظاهر شده و هارلی کوئین و جوئل کینامن در نقش ریک فلگ نیز بسیار بهتر از فیلم 2016 به ایفای نقش پرداخته اند. دانیلا ملچیور در نقش موش گیر یا رتکچر 2 و جان سینا نیز در نقش پیس میکر یا صلح طلب، عالی ظاهر شده اند. جان سینا یکی از برترین نقش آفرینی های خود را در این فیلم ارائه نموده و ادریس البا نیز در نقش خود، فوق العاده ظاهر شده است اما در این فیلم، کار خارق العاده یا تازهی از او دیده نمی شود که مخاطب را شگفت زده کند. در جوخه انتحار، دسته ای از کاراکترها خیلی زود کشته می شوند و این امر را به مخاطب تلقین می نمایند که هیچ کس در این فیلم در امنیت نیست.

باورش سخت است که فیلمی بااین همه هیاهو و ماجرا بتواند عملکرد خوبی داشته باشد اما گان توانسته همه موضوعات و کاراکترها را به خوبی در جای خودشان قرار دهد. بنابراین امیدواریم که گان در آینده فیلم های کمیک بیشتری را خلق نماید.

1. مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست (Spider-Man: No Way Home)

 • کارگردان: جان واتس
 • بازیگران: تام هالند، زندیا، جان فاورو
 • تاریخ انتشار: 2021
 • امتیاز IMDb به فیلم: 8.8 از 10
 • امتیاز راتن تومیتوز: 93 از 100

مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست برترین هدیه کریسمس سال جاری برای طرفداران مارول بود. این فیلم تمام انتظارات طرفداران سری فیلم های مرد عنکبوتی را برآورده نمود و توانست کاراکتر مرد عنکبوتی را باشکوه هر چه بیشتر به نمایش بگذارد. علی رغم حضور گسترده قهرمانان و تبهکاران و شرورهای پیشین، پیتر پارکر با نقش آفرینی تام هالند همچنان توانست صحنه را به دست بگیرد و کاراکتری منحصربه فرد را به مخاطب نشان دهد. علاوه براین، رابطه هالند و زندایا نیز فوق العاده عالی بود و توانست حس و حال بی نظیری به راهی به خانه نیست ببخشد.

طرفداران نه تنها به علت حضور شخصیت های محبوبی که نقشه ای نمادینی را بر عهده داشتند از این فیلم راضی بودند بلکه حضور کاراکترهایی همانند دکتر اختاپوس (آلفرد مولینا) و گابلین سبز (ویلم دافو) نیز توانست توجه بسیاری از آن ها را جلب نماید، چراکه این کاراکترها نسبت به آخرین باری که آن ها را بر صفحه نمایش تلویزیون خود مشاهده نمودیم به شدت تغییر نموده بودند و شخصیتشان به نحو رضایت بخشی ارتقا پیدانموده بود.

در این فیلم یک سری اتفاقات روی می دهد که نمی خواهیم با گفتنشان داستان فیلم را اسپویل کنیم، اما پرده سوم فیلم پر از سکانس هایی است که چشم هایتان نمی توانند آن ها را باور نمایند. این سکانس ها جزو همان دست صحنه های محبوبی هستند که شاید پیش تر، طرفداران حتی خوابش را هم نمی دیدند. البته این فیلم هم سرشار از ناگفته ها و طنزهای نامربوط است، اما بی شک می توان اذعان داشت که راهی به خانه نیست رضایت بخش ترین فیلم ابرقهرمانی سال 2021 دنیای سینمایی مارول محسوب می شود.

منبع: collider

منبع: دیجیکالا مگ

به "7 فیلم ابرقهرمانی برتر سال 2021 از بدترین تا برترین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 فیلم ابرقهرمانی برتر سال 2021 از بدترین تا برترین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید