10 تا 20 درصد زوجین کشور مشکل ناباروری دارند

به گزارش وبلاگ مستر، مسئول کنگره هفته سلامت مردان با اشاره به اینکه 10 تا 20 درصد زوجین در کشور گرفتار مشکل ناباروری هستند، از اجرای برنامه پرسش و پاسخ مجازی در زمینه مسائل باروری مردان خبر داد.

10 تا 20 درصد زوجین کشور مشکل ناباروری دارند

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ مستر، نیما نریمانی، گفت: این کنگره یکم تا ششم اسفند 99 به صورت وبینار برگزار می شود و مباحث مختلفی در مورد سلامت مردان مورد بحث و مصاحبه قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه مردان برخی گمان می کنند که بیمار نمی شوند و دسته دیگر در زمان بیماری آن را بروز نمی دهند و دیر مراجعه می کنند، گفت: این مسئله سبب بروز مسائل بیشتر برای مردان می شود. همچنین برخی از مردان از بیان مسائل شان در حوزه بیماری هایی مانند ناتوانی جنسی شرم دارند و بر همین اساس امسال تلاش کرده ایم این مباحث هرچه بیشتر مورد بحث و مصاحبه قرار گیرد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران ادامه داد: در روز اول برگزاری هفته سلامت مردان موضوعاتی از قبیل ناباروری و عوامل محیطی موثر بر آن، ناتوانی جنسی و درمان آن، همچنین مسائلی مانند اختلال عملکرد مثانه به خصوص در افراد مسن مورد بحث و مصاحبه قرار خواهد گرفت.

وی بیان داشت: همچنین از شنبه تا چهارشنبه آینده (دوم تا پنجم اسفند 99)، از طریق فضای مجازی اسکای روم و اینستاگرام برای مردم برنامه پرسش و پاسخ در زمینه ناباروری مردان، ناتوانی جنسی و...، داریم.

نریمانی گفت: همچنین در سایت و اینستاگرام انجمن اورولوژی ایران، از طریق انتشار ویدیوهای 8 تا 7 دقیقه ای در مورد موضوعات گوناگون از قبیل مسائل پروستات و سرطان مثانه و عفونت ادراری آقایان و غیره، برنامه های آموزشی متنوعی جهت افزایش آگاهی مردم خواهیم داشت.

وی درباره آمار ناباروری در مردان گفت: بر اساس برخی از بررسی های انجام گرفته به طور متوسط 10 تا 15 درصد زوجین کشور با مشکل ناباروری روبرو اند و از آنجایی که از جمله سیاست های کلی کشور حمایت از باروری و درمان ناباروری است، تلاش کرده ایم در هفته سلامت مردان به صورت ویژه به این مسئله توجه کنیم.

مسئول اجرایی کنگره هفته سلامت مردان با اشاره به اینکه عنوان اصلی کنگره هفته سلامت مردان امسال مشکل ناباروری و ناتوانی جنسی در مردان است، خاطر نشان کرد: برخی از عوامل زمینه ای و مسائل محیطی می تواند سبب ناباروری در مردان شود بر همین اساس در این کنگره قصد داریم که به مردان و خانواده ها این آموزش را ارائه کنیم که چه اقداماتی انجام دهند که کمتر دچار مسائل مربوط به ناباروری شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "10 تا 20 درصد زوجین کشور مشکل ناباروری دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 تا 20 درصد زوجین کشور مشکل ناباروری دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید