کره شمالی باز هم موشک شلیک کرد

به گزارش وبلاگ مستر، در پی شلیک موشکی تازه کره شمالی، ارتش آمریکا اظهار داشت هیچ نوع تهدید فوری از جانب پرتاب موشکی کره شمالی به وجود نیامده است.

کره شمالی باز هم موشک شلیک کرد

به گزارش ایسنا، فرماندهی ایالات متحده در هند - اقیانوسیه در بیانیه ای به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: ما از پرتاب موشک آگاه هستیم و در حال رایزنی نزدیک با متحدان و شرکای خود هستیم. در حالی که ما ارزیابی نموده ایم که این رویداد تهدیدی فوری برای پرسنل یا قلمرو ایالات متحده یا متحدان ما نیست، این پرتاب موشک، تاثیر بی ثبات کننده برنامه سلاح های غیرقانونی کره شمالی را برجسته می نماید.

در این بیانیه آمده است: تعهد آمریکا به دفاع از جمهوری کره و ژاپن همچنان پایدار به جای مانده است.

امروز (سه شنبه) رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی خاطرنشان کرد که کره شمالی دست کم یک پرتابه نامشخص به سمت دریای ژاپن شلیک نموده است. یوشیهیده سوگا، نخست وزیر ژاپن به وبلاگ مستر گفت که این موشک پیونگ یانگ احتمالا از نوع بالستیک بوده است. خبرگزاری کیودو ژاپن هم گزارش داد که این موشک در نزدیکی منطقه مالی انحصاری ژاپن سقوط نموده است.

بعلاوه ستاد مشترک ارتش کره جنوبی خاطرنشان کرد، این موشک از یک منطقه در سمت شرقی کره شمالی در حدود ساعت 6:40 صبح شلیک شده است. خبرگزاری یونهاپ گزارش داد که مقام های اطلاعاتی در سئول و واشنگتن در حال ارزیابی این پرتاب برای استخراج اطلاعات بیشتر هستند. جزئیات بیشتری هنوز در دسترس نیست.

در همین حال مون جائه-این، رئیس جمهوری کره جنوبی امروز به تیم امنیت ملی خود دستور داد تا آنالیز جامعی از اهداف پشت پرده کره شمالی در اجرای این پرتاب موشکی و بیانیه هایی که چند روز پیش در رابطه با روابط بین دو کره منتشر شد، به عمل آورند. دستور او در پی دریافت گزارشی از نتیجه جلسه اضطراری شورای امنیت ملی کره جنوبی صادر شد.

مون جائه-این به بیانیه هایی اشاره دارد که کیم یو-جونگ، خواهر رهبر کره شمالی مرتبا منتشر می نماید و در آنها به آنالیز سرانجام رسمی جنگ کره (1950 - 1953) و برگزاری مذاکرات با سئول در صورت احیای اعتماد متقابل اشاره دارد. در همین حال شورای امنیت کره جنوبی با ابراز تاسف از این موشک پراکنی همسایه شمالی، گفت این اقدامات در وضعیتی صورت می گیرد که ایجاد ثبات در شرایط امنیتی شبه جزیره کره بسیار حائز اهمیت است.

بعلاوه به نظر می رسد بعد از پرتاب موشکی امروز، کره شمالی یک نشست پارلمانی برگزار نموده است. رسانه دولتی پیونگ یانگ پیشتر از تشکیل جلسه مجمع عالی خلق برای آنالیز قوانینی درباره آموزش جوانان و اصلاحات برنامه اقتصاد ملی و بعلاوه تصویب قوانینی برای توسعه شهرها و بخش ها و مسائل نهادی خبر داده بود.

انتظار می رود کره شمالی نتایج این جلسه را صبح چهارشنبه اعلام کند.

منبع: فرارو

به "کره شمالی باز هم موشک شلیک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی باز هم موشک شلیک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید