پاسخ چین به تحریم های آمریکا با تحریم

به گزارش وبلاگ مستر، وزارت خارجه چین در پاسخ به تحریم های آمریکا علیه مقامات چینی در خصوص مساله تبت، مقامات آمریکایی که در این زمینه دخیل هستند را تحت تحریم قرار داد.

پاسخ چین به تحریم های آمریکا با تحریم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ مستر، دولت چین امروز چهارشنبه چند مقام آمریکایی را در ارتباط با مساله تبت و مداخله واشنگتن در امور این منطقه تحت تحریم قرار داد.

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، چین علیه این مقامات آمریکایی محدودیت های مسافرتی و ویزای اعمال نموده است.

وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه اظهار داشت که محدودیت های صدور ویزا برای تعدادی از مقامات چینی که مسئول سیاست کنترل دسترسی خارجی ها به منطقه خودمختار تبت هستند را در نظر گرفته است.

مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه ای در زمینه مدعی شد: پکن به طور سیستماتیک مانع از سفر به منطقه خودمختار تبت و دیگر مناطق تبت توسط دیپلمات های آمریکا و دیگر مقامات، روزنامه نگاران و گردشگران می گردد این در حالی است که مقامات جمهوری خلق چین و دیگر شهروندان از دسترسی گسترده به آمریکا بهره می برند.

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه این بیانیه ادعا نموده: دسترسی به مناطق تبت به طور فزاینده ای برای ثبات منطقه حیاتی است و جمهوری خلق چین در حال نقض حقوق بشر در آنجا بوده و پکن در جلوگیری از تخریب زیست محیطی نزدیک سرچشمه های رود های اصلی آسیا در آن منطقه شکست خورده است.

ژائو لیجیان سخنگوی وزارت خارجه چین روز چهارشنبه به وبلاگ مستر گفت که پکن دخالت خارجی در امور تبت را تحمل نخواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پاسخ چین به تحریم های آمریکا با تحریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ چین به تحریم های آمریکا با تحریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید