زوج سردار و طارمی، یادآور دایی و خداداد، آزمون و دفاع نفوذناپذیر بلیت ایران به روسیه را رزرو کردند

به گزارش وبلاگ مستر، سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا برد تیم ملی کشورمان را برابر ازبکستان تجزیه و تحلیل کرد.

زوج سردار و طارمی، یادآور دایی و خداداد، آزمون و دفاع نفوذناپذیر بلیت ایران به روسیه را رزرو کردند

به گزارش وبلاگ مستر سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در مطلبی با عنوان آزمون و دفاع نفوذناپذیر بلیت ایران به روسیه را رزرو کردند نوشت که واقع بینی از اصول پایه ای فلسفه مربیگری کارلوس کی روش است و این مربی پرتغالی بار دیگر با متحد کردن خط دفاعی مستحکم و کارآیی خط حمله اش، ایران را در راستا قطعی شدن صعودش به مسابقات سال آینده جام دنیای به پیروزی برابر ازبکستان سوق داد.

این پنجمین حضور ایران در مسابقات جام دنیای و اولین حضور پی درپی تیم ملی در این مسابقات است که صندلی کنونی ایران در رده بندی فیفا که برترین تیم آسیایی است را با عملکرد موثر دیگری برجسته کرد.

سردار آزمون و مهدی طارمی با گل هایی که برابر ازبکستان به ثمر رساندند، صعود ایران به مرحله پایانی جام دنیای 2018 را قطعی کردند، اما این پیروزی هم نتیجه دلاوری یگان دفاعی کی روش بود، تیمی که در 11 بازی اخیر خود در مرحله انتخابی جام دنیای 2018 گلی نخورده است.

عزت اللهی، مهر ه ای کلیدی برای سلطه دفاعی ایران

در عین حالی که تجربه بالای سیدجلال حسینی نقشی کلیدی در سازماندهی خط دفاعی ایران ایفا می نماید، هافبک میانی جوان تیم ملی یعنی سعید عزت اللهی نقش کلیدی در تیم تحت راهنمایی کی روش در فرونشاندن کوشش رقبا برای نفوذ به خط دفاعی ایران داشته است.

عزت اللهی که حالا به طوری موثر جانشین جواد نکونام، هافبک پیشین و باسابقه تیم ملی در قلب خط میانی ایران شده است، در کنار سردار آزمون با وجود بی تجربه بودن نسبی شان جزو اولین کسانی هستند که نام شان در لیست تیم ملی قرار می گیرد.

عزت اللهی در بازی اخیر تیم ملی برابر ازبکستان بی سروصدا خود را بار دیگر به اثبات رساند و بازی موثری از خود ارائه داد. او با حضور در مناطقی از زمین ازبکستان، یا به تنهایی یا با یاری علی کریمی، دیگر هافبک میانی ایران مانع از تحرک حریف برای حمله به روی دروازه ایران شد.

این دو هافبک میانی سپری را جلوی خط دفاعی تیم ملی شکل دادند و مانع از این شدند که ازبکستان در طول 90 دقیقه حتی یک شوت به سمت دروازه ایران بزند و در کنارش این آزادی را به میلاد محمدی و رامین رضاییان، دو بال تیم ملی دادند تا زمانی که ایران مالکیت توپ را در اختیار داشت، در کارهای هجومی تیم شان شرکت نمایند.

آزمون جا پای دایی می گذارد

در یک دهه اخیر هر مهاجم نوکی که در تیم ملی بازی نموده با علی دایی اسطوره ای مقایسه شده، اما سردار آزمون حالا با زدن گل های حیاتی در بازی های بزرگ در حال اثبات خودش است.

او در ماه اکتبر سال گذشته، تنها گل تیمش در بازی خانگی تیم ملی برابر کره جنوبی به ثمر رساند تا ایران را در صندلیی قرار دهد که شانس اول صعود از گروه A به مرحله پایانی جام دنیای گردد. آزمون در بازی با ازبکستان هم گل اول تیمش را با خونسردی که بهترین مهاجمان دنیا دارند، به ثمر رساند.

همکاری آزمون با مهدی طارمی در خط حمله در حال گسترش است و ایرانیان را یاد خاطرات گذشته می اندازد. سبک بازی طارمی آنها را یاد بازیکن پیشین سال آسیا یعنی خداداد عزیزی، زوج سابق علی دایی در خط حمله ایران انداخت.

سردار در بازی مقابل ازبکستان یکی از سه موقعیتی که نصیبش شد را تبدیل به گل کرد و در گل دوم تیمش که توسط طارمی به ثمر رسید، نقش بسزایی داشت، گلی که تمامی امیدهای ازبکستان برای بازگشت به بازی را نقش بر آب کرد.

منبع: تسنیم

به "زوج سردار و طارمی، یادآور دایی و خداداد، آزمون و دفاع نفوذناپذیر بلیت ایران به روسیه را رزرو کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زوج سردار و طارمی، یادآور دایی و خداداد، آزمون و دفاع نفوذناپذیر بلیت ایران به روسیه را رزرو کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید