خبر مهم برای خریداران مسکن

به گزارش وبلاگ مستر، خبرنگاران : معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بهای فعلی مسکن، قیمت واقعی نیست و حباب زیادی دارد. گفت: فرایند نزولی که در بارار ارز و طلا شروع شده است، تاثیر مثبتی در شکست حباب مسکن دارد.

خبر مهم برای خریداران مسکن

به گزارش ، محمود محمودزاده درباره چشم انداز گفت: مسکن به یک کالای سرمایه ای تبدیل شده است و همزمان با بازار رقیب رشد نموده که باعث شده تا قیمت های فعلی، واقعی نباشد.

بنا به گزارش ایرنا ، به گفته معاون وزیر راه و شهرساری قیمت کنونی چندین برابر افزایش قیمت مصالح ساختمانی رشد داشته که ناشی از رقابت با بازارهای موازی وتاثیرگذار است.

محمودزاده گفت: سال گذشته در قیمت مصالح ساختمانی رشد داشتیم اما رشد متناسب با رشد مصالح و زمین نبوده است و در رقابت با بازارهای رقیب دچار حباب قیمتی شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: این ایراد به شرایط کنونی اقتصاد وارد است که مسکن تبدیل به کالای سرمایه ای شده و فرایند قیمت گذاری را دچار بحران نموده است.

وی پیش بینی کرد که همزمان با بهبود شرایط سیاست خارجی، کاهش قیمت در بازارهای رقیب از جمله طلا و ارز اتفاق افتاده و شاهد کاهش قیمت ها در باشیم.

محمودزاده گفت: فرایند نزولی که دربارار ارز و طلا شروع شده است تاثیر مثبتی در شکست حباب مسکن دارد و در تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

به گزارش ایرنا متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در تهران در اسفند سال گذشته 30 میلیون و 274 هزار و 700 تومان بود که نسبت به ماه قبل از آن (بهمن 99) که این شاخص متری 28 میلیون و 389 هزار و 100 تومان بود، افزایش 6.6 درصدی و نسبت به ماه مشابه سال قبل از آن (اسفند 98) که متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی 15 میلیون و 628 هزار و 500 تومان بود، افزایش 93.7 درصدی داشته است.

گران ترین منطقه تهران در اسفند 99، منطقه 1 با متوسط متری 68 میلیون و 723 هزار و 100 تومان اعلام شده است. پس از آن، منطقه 3 با متوسط متری 62 میلیون و 271 هزار و 300 تومان و منطقه 2 با متوسط متری 48 میلیون و 143 هزار و 600 تومان قرار گرفته است.

منبع: اقتصادنیوز

به "خبر مهم برای خریداران مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر مهم برای خریداران مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید