تدابیر هوشمندانه و مدیریت مشارکتی؛ مهمترین دلایل موفقیت پست ایلام

به گزارش وبلاگ مستر، راهنمایی فیلی مدیر کل پست استان ایلام، کسب این موفقیت را خواست جمیع همکاران، مدیریت مشارکتی و اهمیت قائل بودن برای جلب رضایت مشتریان دانست.

تدابیر هوشمندانه و مدیریت مشارکتی؛ مهمترین دلایل موفقیت پست ایلام

به گزارش ، اداره کل پست استان ایلام در سنوات گذشته و ماه های اخیر توانسته با استفاده از مدیریت مشارکتی و اتخاذ تدابیر هوشمندانه و اصولی رتبه برتر واحدهای اجرایی کشور در زمینه کیفیت ارائه خدمات را به خود اختصاص دهد.

راهنمایی فیلی، مدیر کل پست استان ایلام کسب رتبه نخست ارزیابی شاخص های کیفی اداره کل پست استان در ارزیابی عملکرد خرداد ماه جاری که بصورت ماهیانه توسط دفتر مدیریت کیفیت و امور مشتریان شرکت ملی پست صورت می پذیرد را مرهون زحمات و کوشش های بی وقفه یکایک کارکنان خدوم پست استان دانست و افزود: بی شک کسب این موفقیت و احراز رتبه اول ارائه خدمات کیفی در بین ادارات کل پست استان های کشور جز با اراده و خواست جمیع همکاران، مدیریت مشارکتی، اهمیت قائل بودن برای جلب رضایت مشتریان و همزبانی و همدلی کارکنان در مجموعه محقق نگردیده است.

فیلی کسب امتیاز 94/7 پست ایلام را نتیجه اقدامات هوشمندانه، نظارت های مستمر محسوس و نامحسوس به موقع و مؤثر مدیریت، معاونت اجرایی، کارشناسان فنی، کیفی، رؤسای ادارات و دفاتر پستی و کارکنان بخش های مختلف اجرایی از جمله متصدیان باجه ها، موزعین و متصدیان تجزیه و مبادلات پست استان مطرح نمود.

وی در مورد توجه جدی تمامی بخش های مختلف اجرایی به ارتقای بیش از پیش سنجه های کیفی خاطر نشان کرد: پایه و اساس توسعه همه جانبه شبکه در گرو جلب رضایت مشتریان با ارائه خدمات کیفی بوده و به همین منظور توجه و ارتقای کیفیت خدمات پستی نیز پیش زمینه افزایش ترافیک، درآمد و کاهش هزینه ها خواهد بود.

مدیرکل پست استان فرآیند کیفیت ارائه خدمات در شبکه پستی از مرحله قبول تا توزیع را یک فرآیند سیستمی و زنجیروار مطرح نمود و افزود: اگر در هریک از مراحل یاد شده و فرآیند های مورد نظر بی توجهی و سهل انگاری صورت پذیرد، بدون شک این امر موجب نارضایتی مشتریان و آسیب جدی به پیکره شبکه خواهد شد.

فیلی با اشاره به اقدامات اجرا شده در راستای ارتقاء کیفیت توضیح داد: عمل به تعهدات از طرف شرکت ملی پست به مشتریان با رعایت بخشنامه های مختلف، عدم قبول ممنوعات پستی، تفهیم کارکنان نسبت به شرایط موجود و تفکر شرکتی بودن، احساس مسئولیت در انجام وظایف به وسیله آموزش های مختلف توسط حوزه های مختلف اجرایی اجرا شده از جمله اقداماتی است که همیشه در رجحان پست استان نقش بسزایی داشته است.

مدیرکل پست استان همچنین افزود: ارسال به موقع الکترونیکی اطلاعات ثبتی مرسولات، آنالیز میزان بی نظمی های پستی، بهبود شاخص های خرید و فروش اینترنتی، کرایه در مقصد، راستی آزمایی و جلوگیری از ورود مرسولات نامنطبق و فراهم نمودن زیرساخت های لازم جهت اخذ الکترونیکی وجوه و کرایه پستی از مشتریان، الزام درج کد پستی بر روی مرسولات، آنالیز و پاسخگویی بموقع به شکایات در سامانه EOP و کنترل نامحسوس و لحظه ای انواع شاخص ها و سنجه ها را از موارد مؤثر در کسب این موفقیت دانست.

او ارائه خدمات متنوع و نوین، بهبود و ارتقای کیفیت ارائه خدمات پستی، فعال نمودن سرویس های تجارت الکترونیک و امانات تجاری، تشکیل تیم های بازاریابی و کارگروه های ویژه وصول مطالبات را اهداف امسال این استان بیان نمود.

فیلی در پایان یادآور شد: کیفیت سقف ندارد و نباید به شرایط و اوضاع کنونی راضی بود بلکه باید به صورت لحظه ای در جهت ارتقای شاخص های کیفی و شناسایی نقاط ضعف و برطرف آن ها با ساده سازی فرآیند ها و استفاده بیش از پیش فناوری های نوین و دیجیتالی جهت سرعت بخشیدن به عملیات پستی و کاهش بی نظمی ها به منظور جلب رضایت مشتریان عمل نمود و همیشه باید جدیدترین احتیاج ها و خواسته های پیدا و پنهان مشتریان را با تحقیق و مطالعه شناسایی نموده و راه حل ها، امکانات و زیرساخت های مناسب در جهت برطرف این احتیاج ها برآورده و تامین نمود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تدابیر هوشمندانه و مدیریت مشارکتی؛ مهمترین دلایل موفقیت پست ایلام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدابیر هوشمندانه و مدیریت مشارکتی؛ مهمترین دلایل موفقیت پست ایلام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید