امکان فروش آنلاین فرش دستبافت و صنایع دستی فراهم شد

به گزارش وبلاگ مستر، رئیس کمیسیون صنایع دستی اتاق تعاون گفت: با راه اندازی سامانه جامع آنلاین فرش دستباف، ضمن ارائه خدمات آموزشی و بیمه ای و اخذ مجوز، امکان فروش آنلاین فرش دستباف و صنایع دستی نیز فراهم شده است.

امکان فروش آنلاین فرش دستبافت و صنایع دستی فراهم شد

به نقل از اتاق تعاون ایران، عبدالله بهرامی با اشاره به فعالیت بیش از 3500 تعاونی فرش، صنایع دستی و گردشگری در شهرها و روستاها گفت: این تعاونی ها نزدیک به 360 هزار نفر را به طور مستقیم تحت پوشش قرار داده اند.

رئیس کمیسیون فرش دستباف، صنایع دستی و گردشگری اتاق تعاون ایران، به بیکاری قالیبافان در دوران کرونا اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بیش از دو میلیون بافنده در این بخش مشغول کار هستند و نزدیک به هفت میلیون نفر از این شغل ارتزاق می کنند اما متأسفانه به دلیل گسترش ویروس کرونا بیشتر مجتمع های قالیبافی و فروشگاه های تأمین مواد اولیه قالیبافی همچنین کارگاه های خانگی با تعطیلی روبرو شدند و این امر لطمه سنگینی به قالیبافان وارد کرد.

وی کاهش شدید صادرات فرش در سال گذشته و عدم فروش فرش در ماه های بهمن و اسفند را مورد اشاره قرارداد و اضافه کرد: در حالی که طی دو دهه قبل سالانه 1.5 میلیارد دلار صادرات فرش دستباف داشتیم متأسفانه به دلایلی همچون تحریم ها، سخت شدن مراودات مالی و سیاسی، قطع بیمه قالیبافان، افزایش قیمت تمام شده و عدم حضور و تبلیغات مؤثر دربازارهای هدف، صادرات این کالای استراتژیک با فرایند نزولی روبه رو شده و در سالهای اخیر به شدت کاهش یافته است.

بهرامی درباره راه اندازی سامانه جامع آنلاین فرش دستباف شرح داد: با توجه به رکود صنعت فرش، کاهش صادرات آن و افت فعالیت فرشبافان و قالیبافان تحت تأثیر کرونا، اتحادیه سراسری تعاونی های فرش دستباف اولین سامانه جامع آنلاین خود را به منظور فعالیت های غیرحضوری و ارائه خدمات آموزشی، بیمه ای، اخذ نقشه و مجوز و برگزاری نمایشگاه راه اندازی کرده و از این طریق امکان فروش آنلاین فرش دستباف و صنایع دستی نیز فراهم شده است.

به گفته وی، این اتحادیه با بهره مندی از ابزارها و روش های نوین اینترنتی، نظارتی و ایجاد سامانه جامع آنلاین فرش دستباف حداکثر خدمات مورد نیاز زیرمجموعه های بخش تعاون را که بیش از چند هزار تعاونی هستند، در حداقل زمان و با کمترین هزینه ارائه می کند.

منبع: دنیای سفر

به "امکان فروش آنلاین فرش دستبافت و صنایع دستی فراهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان فروش آنلاین فرش دستبافت و صنایع دستی فراهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید