بیمه سلامت برای کدام گروه ها رایگان است؟

به گزارش وبلاگ مستر، معاون سازمان بیمه سلامت با تأکید بر اینکه دریافت دفترچه به همراه خانواده برای فرزندان بالای 18 سال اجباری نیست، گفت: این افراد در صورتی که ازدواج نکرده باشند می توانند به صورت جداگانه درخواست دفترچه بیمه نمایند.

بیمه سلامت برای کدام گروه ها رایگان است؟

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ مستر، کوروش فرزین معاون بیمه ای سازمان بیمه سلامت در برنامه تهران کلینیک رادیو تهران درباره تمدید درفترچه های بیمه سلامت گفت: طرح دفترچه های رایگان بیمه سلامت از آبان ماه گذشته، طبق برنامه توسعه ششم و آیین نامه ارزیابی وسع، تنظیم شده است و متقاضیان تمدید دفترچه های بیمه سلامت رایگان، براساس ارزیابی وسع اقتصادی توسط وزارت تعاون و کار و رفاه اجتماعی و پس از آنالیز دهک درآمدی، افراد می توانند از تمدید پوشش های این بیمه برخوردار شوند.

وی اضافه کرد: افراد جزو دهک یک، دو و سه درآمدی، حق برخورداری از دفترچه رایگان با صد درصد یارانه دولت و افراد دهک چهار با 50 درصد یارانه دولت را دارند و افراد جزو دیگر دهک ها موظف به پرداخت کامل سرانه هستند. سرانه مصوب هیأت دولت در سال 99، 55700 تومان به ازای هر نفر با شرط خانوار به صورت ماهانه است.

معاون بیمه و سلامت سازمان بیمه سلامت با تأکید بر اینکه دریافت دفترچه به همراه خانواده برای فرزندان بالای 18 سال اجباری نیست، گفت: این افراد در صورتیکه ازدواج نکرده باشند می توانند به صورت جداگانه درخواست دفترچه بیمه سلامت نمایند.

وی اعلام نمود: بعضی افرادی برای تمدید دفترچه بیمه سلامت به پیشخوان طرف قرار داد سازمان مراجعه می نمایند و درخواست تمدید دفترچه را با توجه به عدم بضاعت اقتصادی دارند. درخواست ارزیابی وسع آن ها توسط این مراکز به وزارت تعاون ارسال می گردد و براساس نتیجه منعکس شده از پوشش بیمه ای برخوردار می شوند.

فرزین با اشاره به تمدید 6 ماهه دفترچه ها طی سال های گذشته گفت: این فرآیند از سال گذشته شامل تمدید 6 ماهه دفترچه ها شد و متقاضیان می بایست قبل از اتمام این بازه زمانی اقدام به تمدید دفاتر می کردند. نتیجه ارزیابی وسع حدودا یک ماه طول می کشد.

معاون بیمه و سلامت سازمان بیمه سلامت درباره عدم قرارداد این بیمه با تعدادی از داروخانه ها و پزشکان، گفت: 2200 داروخانه در استان تهران، طرف قرارداد بیمه سلامت هستند که این تعداد 98 درصد داروخانه ها به خوداختصاص می دهد.

وی با تأکید بر اینکه دارو تعرفه خصوصی و دولتی ندارد، گفت: سازمان های بیمه بر اساس تعرفه دولت هزینه دارو را پرداخت می نمایند، ولی دارو تعرفه خصوصی و دولتی ندارد و تنها از قیمت مصوب برخوردار است. 70 درصد قیمت دارو های تعهدی و خدمات سرپایی توسط سازمان های بیمه تقبل می گردد و دیگر دارو ها که عدم تعهدی هستند مبلغ آن بصورت آزاد باید پرداخت شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بیمه سلامت برای کدام گروه ها رایگان است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمه سلامت برای کدام گروه ها رایگان است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید