استقبال آمریکا از تمدید توافق ایران و آژانس

به گزارش وبلاگ مستر، یک سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا در تبادل نظر با بخش فارسی شبکه صدای آمریکا گفت: ما از تمدید موقت تفاهم فنی میان آژانس بین المللی انرژی اتمی و ایران برای یک ماه دیگر که روز دوشنبه از سوی رافائل گروسی مدیرکل آژانس اعلام شد، استقبال می کنیم. این تمدید به آژانس اجازه می دهد به جمع آوری و حفظ و آنالیز اطلاعات مرتبط با تعهدات ایران بر اساس توافق هسته ای ادامه دهد.

استقبال آمریکا از تمدید توافق ایران و آژانس

به گزارش ایسنا، این سخنگوی وزارت امورخارجه همچنین درباره دور بعد مصاحبه های وین که قرار است روز سه شنبه (امروز) برگزار گردد، توضیح داد: مصاحبه ها این هفته نیز در ارتباط با گام های هسته ای که ایران باید بردارد و معافیت از تحریم های ایالات متحده برای فعال کردن بازگشت دو طرفه به اجرای توافق بر اساس برجام ادامه می یابد. ما امیدواریم که بر اساس پیشرفت معناداری که در آخرین دور از رایزنی ها حاصل شده است، پیش برویم.

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید نیز پیشتر در مورد فرایند مصاحبه های احیای برجام در وین و اینکه گفته می گردد مذاکرات به کندی پیش می رود و تا به امروز به پیشرفت های ملموسی دست پیدا نکرده است، دیپلماسی را بهترین راه برای جلوگیری از دستیابی جمهوری اسلامی ایران به تسلیحات هسته ای توصیف کرد.

جن ساکی اضافه نمود: ما بنا نداریم درباره نتیجه مذاکرات پیش از آغاز پنجمین دور آن، پیش بینی داشته باشیم. اگر چه که این مذاکرات هنوز غیرمستقیم است، اما نشان از تعهد دو طرف به جهت دیپلماتیک دارد. ما باور داریم که آنچه انجام می گردد رویکردی درست در جهت صحیح برای ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته ای است.

پنجمین دور نشست کمیسیون مشترک برجام روز سه شنبه (امروز) به صورت حضوری در وین در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزارتخانه های امورخارجه ایران و گروه 1+4 برگزار خواهد شد.

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان روز دوشنبه در پاسخ به سوالی درباره فرایند مذاکرات وین تأکید کرد: در مورد مصاحبه های فنی وین پیشرفت های قابل توجهی اجرا شده و هنوز فکر می کنیم تفاهم در دسترس است و آنچه هم باقی مانده براساس دستورالعمل های اعلامی به وزارت خارجه، باید مورد دقت و پیگیری قرار بگیرد.

خطیب زاده ادامه داد: اگر تصمیم سیاسی در واشنگتن اتخاذ گردد که از ادبیات، رفتار و منش دولت قبل ایالات متحده و کمپین شکست خورده فشار حداکثری فاصله گرفته گردد، در مورد آنچه که باقی مانده به راحتی می توان به نتیجه رسید.

وی همچنین خاطر نشان کرد: اروپایی ها و آمریکایی ها فراموش نکنند که اگر برجام امروز زنده است، این موضوع به خاطر صبر راهبردی و اقدامات با تدبیر ایران است.

منبع: فرارو

به "استقبال آمریکا از تمدید توافق ایران و آژانس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال آمریکا از تمدید توافق ایران و آژانس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید