برگزاری دومین دور رایزنی های سیاسی ایران و بلغارستان

به گزارش وبلاگ مستر، دومین دور رایزنی های سیاسی ایران و بلغارستان به صورت مجازی در سطح معاونین وزرای خارجه دو کشور برگزار گردید و دو طرف در مورد روابط دوجانبه، موضوعات منطقه ای و بین المللی بحث و گفتگو کردند.

برگزاری دومین دور رایزنی های سیاسی ایران و بلغارستان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ مستر، دومین دور رایزنی های سیاسی ایران و بلغارستان امروز دوشنبه چهارم اسفند ماه به صورت مجازی در سطح معاونین وزاری خارجه دو کشور برگزار گردید.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ مستر بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی وبلاگ مستر بخوانید. (کلیک کنید)

در این نشست سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت خارجه کشورمان و گئور گئورگیئف معاون سیاسی وزارت خارجه بلغارستان پیرامون موضوعات مربوط به روابط دوجانبه، موضوعات منطقه ای و بین المللی گفتگو کردند.

طرفین در این نشست مجازی آخرین تحولات حول محور برجام را مورد بحث و گفتگو قرار دادند. معاون سیاسی وزارت امورخارجه کشورمان ضمن تایید اهمیت حفظ برجام به عنوان یک دستاورد دیپلماسی در دوران معاصر، بازگشت بی قید و شرط آمریکا به برجام و لغو کامل تحریم ها را شرط اساسی برای اجرای کامل تعهدات برجامی جمهوری اسلامی ایران دانست و تاکید نمود اقدام ایران در کاهش تعهدات هسته ای خود منطبق بر مفاد برجام بوده و در واکنش به عدم ایفای تعهدات آمریکا و اروپا صورت پذیرفته است.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با اشاره به افزایش مبادلات مالی دو کشور در سال گذشته، بر استفاده از تمامی ظرفیتهای برای ارتقا مبادلات مالی تاکید نمود. توسعه روابط مجلس ها دو کشور از دیگر محورهای مورد اشاره عراقچی در این گفتگو بود.

گئور گئورگیئف معاون سیاسی وزارت خارجه بلغارستان ضمن تاکید بر لزوم استفاده از ابزار دیپلماسی برای حل اختلافات گفت ما همراه با اتحادیه اروپایی از ابتدا با خروج امریکا از برجام مخالف بودیم و برای نجات برجام کوشش نموده ایم. وی با ابراز خرسندی از فرایند رو به افزایش مناسبات تجاری دو کشور بر علاقمندی کشورش برای توسعه مناسبات همه جانبه با کشورمان در ابعاد مختلف سیاسی ، مالی ، فرهنگی و بین المللی تاکید نمود.

طرفین در نشست مجازی همچنین نسبت به گسترش همکاری در زمینه گردشگری میان دو کشور پس از بهبود شرایط همه گیری ویروس کرونا ابراز تمایل نمودند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "برگزاری دومین دور رایزنی های سیاسی ایران و بلغارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری دومین دور رایزنی های سیاسی ایران و بلغارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید