ظریف: من و جو بایدن دوست صمیمی نبودیم

به گزارش وبلاگ مستر، وزیر خارجه کشورمان در گفت وگویی تاکید کرد که روابط شخصی اش با جو بایدن لزوما باعث حصول پیشرفت های دیپلماتیک میان ایران و آمریکا نخواهد شد.

ظریف: من و جو بایدن دوست صمیمی نبودیم

به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در گفت وگویی با شبکه آرتی که روز پنج شنبه منتشر شده است گفت که اشتباه است گمان کنیم روابط شخصی وی با جو بایدن کمکی به حصول پیشرفت دیپلماتیک غیرمنتظره میان ایران و آمریکا خواهد کرد.

وی اظهار کرد که گذشته وی با جو بایدن به 20 سال قبل، زمانی که به عنوان سفیر ایران در سازمان ملل خدمت می کرد بازمی گردد اما تاکید داشت که رابطه شان کاملا حرفه ای بوده است.

ظریف شرح داد: بگذارید این را شفاف سازم. من و جو بایدن دوست صمیمی نبودیم. ما نماینده دو کشور متفاوت با سیاست های مختلف بودیم.

وزیر خارجه کشورمان اعلام نمود که قصد بایدن برای تغییر سیاست خارجی آمریکا امری سخت بوده و اشاره کرد که سیاست تحریم های یکجانبه کنونی واشنگتن در واقع جنگ و تروریسم اقتصادی است.

ظریف در ادامه این گفت وگو تاکید کرد تا زمانی که آمریکا به توافقات ذیل برجام احترام بگذارد، برای ایران مهم نیست که چه کسی در کاخ سفید می نشیند.

وی با تاکید بر این که تصمیم آمریکا برای خروج از برجام تاثیر معکوس داشته است بیان کرد که ذخایر اورانیوم غنی سازی شده ایران از 300 کیلوگرم به 4000 کیلوگرم افزایش داشته است.

ظریف در پایان گفت: با وجود این که سیاست واشنگتن در قبال ایران پیامدهای بشردوستانه فاجعه باری به همراه داشته است، در دوران کرونا فزونی به ایران داده و باعث شده که جمهوری اسلامی صنایع داروسازی خود را توسعه دهد.

منبع: فرارو

به "ظریف: من و جو بایدن دوست صمیمی نبودیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: من و جو بایدن دوست صمیمی نبودیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید