32 هزار میلیارد تومان از منابع حاصل از هدفمندی یارانه ها به توسعه اشتغال اختصاص یافت

به گزارش وبلاگ مستر، تهران (پانا) - با تصویب مجلس 32 هزار میلیارد تومان از منابع حاصل از هدفمندی یارانه ها به توسعه اشتغال با اولویت استان های با نرخ بیکاری بالا اختصاص یافت.

32 هزار میلیارد تومان از منابع حاصل از هدفمندی یارانه ها به توسعه اشتغال اختصاص یافت

نمایندگان در نشست علنی نوبت سوم امروز (شنبه 16اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان آنالیز بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 1400، جزء 1 تا 6 بند (الف) تبصره (18) ماده واحده لایحه بودجه با 189 رأی موافق و 11 رأی مخالف موافقت کردند.

در جزء 1 تا 6 بند (الف) تبصره (18) ماده واحده لایحه بودجه آمده است:

1- مبلغ سیصد و بیست هزار میلیارد (320.000.000.000.000.00) ریال از منابع ردیف (28) تبصره (14) این قانون، به ایجاد و توسعه، فراوری، اشتغال و کارآفرینی با اولویت استان های با نرخ بیکاری بالاتر اختصاص می یابد.

2 - منابع یادشده به وسیله سپرده گذاری در بانک ها با اولویت بانک های توسعه ای و تخصصی و صندوق کارآفرینی امید به منظور سرمایه گذاری برای فراوری، اشتغال و کارآفرینی با تأکید بر فعالیت ها و زنجیره فراوری و تأمین کالاهای اساسی و راهبردی با سازوکار تسهیلات تلفیقی و ترکیبی با منابع بانک و با نرخ ترجیحی تخصیص یافته و تلفیق منابع در اختیار و مجاز دستگاه اجرائی مرتبط و همچنین منابع صندوق توسعه ملی با رعایت اساسنامه آن مجاز است.

3- نرخ سود سپرده گذاری منابع مذکور حداقل یک درصد(1٪) و نرخ سود تسهیلات اعطایی متناسب با میزان مشارکت منابع بانکی و صندوق کارآفرینی امید بر اساس دستورالعمل شورایی مرکب از وزیر امور مالی ودارایی (رئیس)، سازمان برنامه و بودجه کشور، بانک مرکزی، وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، جهادکشاورزی، راه و شهرسازی، میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی، نفت، ارتباطات و فناوری ا طلاعات، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور معین می گردد.

یک نماینده از هر یک از کمیسیون های برنامه و بودجه و محاسبات، مالی و اجتماعی به عنوان ناظر در شورای مذکور حضور می یابند. یک نفر از سه نماینده مزبور از مناطق محروم می باشد.

4- طرحهای مشمول این بند بر اساس دستورالعمل مصوب شورای یادشده توسط شورای برنامه ریزی و توسعه هر استان معین می گردد.

5- تا ده (10٪) درصد از منابع مزبور به صورت یاری فنی و اعتباری و یارانه سود می باشد.

6- سازمان هدفمندی یارانه ها مکلف است صد در صد (100%) منابع مندرج در بند (28) مصارف تبصره (14) را متناسب با میزان وصولی به صورت ماهانه یک دوازدهم مطابق سهم هر دستگاه راسا پرداخت کند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "32 هزار میلیارد تومان از منابع حاصل از هدفمندی یارانه ها به توسعه اشتغال اختصاص یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "32 هزار میلیارد تومان از منابع حاصل از هدفمندی یارانه ها به توسعه اشتغال اختصاص یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید