هشدار الکاظمی در چهارمین سالگرد آزادی موصل

به گزارش وبلاگ مستر، ایسنا نوشت: نخست وزیر عراق در بیانیه ای به مناسبت چهارمین سالگرد آزادسازی شهر موصل بر لزوم عدم تکرار اشتباهات گذشته تاکید نمود.

هشدار الکاظمی در چهارمین سالگرد آزادی موصل

به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در بیانیه ای خاطرنشان کرد: عراقی ها امروز چهارمین سالگرد آزادسازی موصل را در حماسه ای قهرمانه که در جاری شدن خون بر زمین تجلی یافت، گرامی می دارند و این حماسه تاکید دارد که وحدت عراق عامل امنیت کشور است و عراقی ها با هر طایفه و گرایشی در پی شکوفایی کشور و بالا بردن صندلی آن و ثباتش هستند.

نخست وزیر عراق تاکید نمود: نبرد موصل تمام توازنات در سطوح منطقه ای، داخلی و بین المللی را دگرگون کرد، بعد از اینکه گروه های تروریستی داعش خاک عراق را نجس نموده بودند و خوارج عصر توانستند بر مردم غلبه یابند و اقدامات وحشیانه خود را در حق مردم را صورت دهند. این ایستادن قهرمانانه نیروهای امنیتی ما در هر صنف و تشکیلاتی با استناد به عقیده عشق به عراق و وحدت آن و باور به فداکاری بوده که تنها راه شریفان است و ملی گرایی واقعی همان حفظ وحدت عراق است که از آن کوتاهی نمی گردد.

الکاظمی توضیح داد: بعد از گذشت چهار سال از آزادی موصل دولت با قدرت به عدم تکرار اشتباهات گذشته تاکید دارد؛ اشتباهاتی که پیامدهای خطرناکی داشتند که با خونمان بهایش را دادیم. به واسطه تقویت نیروهای امنیتی، بازسازی تشکیلاتی آنها طبق معیارهای حرفه ای و طرح های نظامی آنالیز شده با همکاری دوستان و هم پیمانان با قدرت در برابر تروریسم می ایستیم، به جای مانده های داعش را تعقیب می کنیم و منابع آن را می خشکانیم.

فرمانده کل نیروهای مسلح عراق اشاره نمود: دولت بعلاوه توجه بسیاری به پرونده آوارگان دارد و برنامه ای را برای بازگرداندن آوارگان به منطقه ها خود و هم فراهم سازی شرایط مناسب برای احیای ثبات در منطقه ها شان و ادغام آنها در جوامع اصلی خود در نظر دارد و این برنامه در کنار طرح های متعدد برای تقویت صلح داخلی و امنیت جمعی اجرا می گردد به طوریکه ثبات و زندگی عزت مندانه برای ساکنان این منطقه ها فراهم گردد؛ منطقه ها که به علت وحشی گری گروه های تروریستی رنج بسیاری را متحمل شدند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "هشدار الکاظمی در چهارمین سالگرد آزادی موصل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار الکاظمی در چهارمین سالگرد آزادی موصل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید