افزایش یاری خیرین مدرسه ساز به 2300 میلیارد تومان

به گزارش وبلاگ مستر، تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش، مدرسه سازی را رونق بخش عرصه های حیات اجتماعی و فردی دانست و گفت دغدغه خیّرین مدرسه ساز بیانگر نگاه بلند آنها به آینده و پیشرفت کشور است.

افزایش یاری خیرین مدرسه ساز به 2300 میلیارد تومان

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میزایی در نشست صمیمانه جمعی از خیّرین مدرسه ساز با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه حضور گره گشای خیرین موجب شده گام های بلندی در جهت توسعه فضاهای آموزشی برداشته گردد، گفت: رفیع ترین بنا، بنای مدرسه است که رفیع تر از جاده، سد، کارخانه و نیروگاه است، زیرا اگر به محصول نهایی همه این ها توجه کنیم، هیچ کدام به پای عرصه سازندگی آد م ها نمی رسد؛ مدرسه سازی می تواند همه عرصه های حیات اجتماعی و فردی ما را رونق ببخشد و هیچ چیزی قابل مقایسه با کاری که در مدرسه انجام می گردد، نیست.

وی اضافه کرد: یک بال مدرسه سازی این است که دانش آموزان صاحب فضای آموزشی می شوند اما سمت دیگری دارد و این است که هرچقدر جامعه نسبت به این پدیده حساس تر باشد، بلوغش بیشتر می گردد.

حاجی میرزایی ادامه داد: اینکه در طرح آجر به آجر عنوان کردیم که مردم حتی با مبلغ کمی برای مدرسه سازی مشارکت نمایند، به این دلیل است که این کار را یک امر تربیتی می دانیم؛ بخشی از وجود انسان تکمیل نخواهد شد مگر با ایثار، فداکاری و انفاق.

وزیر آموزش و پرورش توضیح داد: با توجه به اینکه جمعیت ما پویاست و جابجایی جمعیت داریم، در حال حاضر توزیع فضای آموزشی در سطح کشور حتی در درون استان یا شهرستان تعادل وجود ندارد و از 11 مترمربع به ازای هر دانش آموز تا 1.5 مترمربع فضا داریم و این نشان می دهد به سرعت برای برطرف عدم تعادل ها باید قدم برداریم.

حاجی میرزایی اظهار داشت: خیرین تمام قد وارد عرصه شده اند و یاری ها از 800 میلیارد تومان به 2300 میلیارد تومان رسیده است که این موضوع در بیان ساده است و حاکی از نگاه بلند خیّرین مدرسه ساز به آینده و پیشرفت کشور است.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه با بیان اینکه دولت در این هشت سال نشان داده است که به این موضوع توجه عمیق دارد، اضافه کرد: توسعه اعتبارات نوسازی مدارس در مقایسه با اعتبارات سایر بخش ها شگفت آور است؛ که بیشترین و بالاترین رشد را داشته است. البته همچنان احتیاج داریم که فرصت های آموزشی را توسعه داده و در اختیار دانش آموزان قرار دهیم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "افزایش یاری خیرین مدرسه ساز به 2300 میلیارد تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش یاری خیرین مدرسه ساز به 2300 میلیارد تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید