موزه ملی علوم و فناوری میزبان مجمع موزه های علوم و فناوری جهان شد

به گزارش وبلاگ مستر به نقل از موزه ملی علوم و فناوری، چهل و ششمین مجمع سالانه کمیته بین المللی موزه ها و مجموعه های علوم و فناوری (CIMUSET) با عنوان موزه ها در جهانی دیجیتال از تاریخ 23 تا 26 مهرماه امسال در شهر اُتاوا کانادا، با همکاری موزه انجنیوم Ingenium و با حضور بیش از 50 کشور جهان برگزار گردید.

موزه ملی علوم و فناوری میزبان مجمع موزه های علوم و فناوری جهان شد

موزه ملی علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران با حضور در این مجمع آمادگی خود را برای میزبانی چهل و هشتمین مجمع سالانه موزه های علوم و فناوری دنیا در سال 2020 خاطرنشان کرد.

با توجه به برگزاری این مجمع در سال 2019 در توکیو، دکتر سیف اله جلیلی رئیس موزه ملی علوم و فناوری ایران با معرفی این موزه و ظرفیت های ایران، نظر اعضای بُرد اجرایی سیموست را برای میزبانی این مجمع در سال 2020 جلب کرد تا در نهایت از بین کشورهای ایران، چین و کره جنوبی، ایران رسما بعنوان میزبان چهل و هشتمین مجمع سالانه موزه های علوم و فناوری دنیا در سال 2020 انتخاب شد.

فعالیت کمیته بین المللی موزه ها و مجموعه های علوم و فناوری (CIMUSET) نه تنها در زمینه موزه های علوم و فناوری سنتی و تاریخی، بلکه ساینس سنترها و مراکز علم فعلی که به ترویج و توسعه علم و فناوری در میان اقشار جامعه بویژه بچه ها در سراسر دنیا می پردازند، را نیز شامل می گردد.

موزه ملی علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران، تنها موزه مشابه مراکز علم در دنیاست که از سال 1389 با هدف ایجاد فضایی فعال و آگاهی بخش و به منظور آشنایی با میراث و خدمات علمی، فرهنگی دانشمندان و فرهیختگان ایرانی شروع به فعالیت کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "موزه ملی علوم و فناوری میزبان مجمع موزه های علوم و فناوری جهان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه ملی علوم و فناوری میزبان مجمع موزه های علوم و فناوری جهان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید