زندان سارک؛ کوچک ترین زندان جهان در جزیره انگلیسی، عکس

به گزارش وبلاگ مستر، آیا زندان سارک کوچک ترین زندان در جهان است؟ سارک یکی از جزایر دریای مانش است که به خاطر مناظر دیدنی آن معروف است. در حقیقت زندان سارک فوق العاده کوچک است و به عنوان کوچک ترین زندان جهان شناخته شده است.

زندان سارک؛ کوچک ترین زندان جهان در جزیره انگلیسی، عکس

ساختمان زندان از بیرون شبیه نوعی بنای روستایی به نظر می رسد، اما در واقعیت بسیار متفاوت تر است! این سازه سنگی مسقف در سال 1856 با 2 سلول و یک راهرو ساخته شده است. یکی از سلول ها 6*6 فوت و دیگری اندازه بزرگ تری با ابعاد 8 * 8 فوت دارد. این زندان مکان نگهداری بلندمدت زندانیان نیست و به عنوان یک سلول نگهداری موقت طراحی شده است. زندانیان فقط چند روز را پشت میله های این زندان می گذرانند - این زندان بدون هیچ پنجره ای ساخته شده است!

چه کسانی در طول سال ها در این زندان زندانی شده اند؟ اطلس ابسکرا به یکی از دختران جوانی که به جرم سرقت یک دستمال جیبی از معشوقه خود به حبس محکوم شده بود. اشاره می کند. او به خاطر ترسش از تاریکی اجازه داشت در سلول را باز بگذارد. به جای نگهبان زندان بانوان محلی او را با بافتنی و صحبت کردن سرگرم می کردند تا زمان حبسش را سپری کند.

از نظر امنیت جزیره، سارک دارای دو افسر پلیس است که در حالت آماده باش هستند و باید از 2.1 مترمربع ساختمان محافظت کنند. زندان دارای یک پاسبان و دستیار به نام وینگتنیر است. این زندان مطمئناً هنوز هم مورداستفاده قرار می گیرد اما امروزه افراد بازداشت شده در آن معمولاً کارگران فصلی و گردشگران مست هستند که شب را در یکی از دو سلول می گذرانند تا هوشیار شوند.

سارک علیرغم ظاهر کوچکش پیشینه ای چشمگیر دارد. اشغال این جزیره توسط آلمان در طول جنگ جهانی دوم کاملاً مستند است، اگرچه قبل از آن دوره بارها تغییر کرده بود. نخستین بار در تاریخ و در سال 1040 هنگامی که ویلیام نورماندی (بعداً ویلیام فاتح) آن را به عنوان هدیه ای به مونت سن میشل ابی ارائه داد مطرح شده است. در سال 1549 توسط فرانسوی ها به غارت گرفته شد، اما به زودی توسط انگلیسی ها بازپس گرفته و به طور پیوسته مورداستفاده قاچاقچیان و دزدان دریایی قرار گرفت.

حوادث قبلی رخ داده نشان داد که به خط دفاعی در این جزیره کوچک نیاز است. یک نامه در سال 1990 زمانی که یک فیزیکدان هسته ای به نام آندره گاردس با قایق پارویی به سوی جزیره ما آمد و یک سلاح نیمه اتوماتیک با خود حمل می کرد اشاره می کند. مردی فرانسوی که پوسترهایی را در جزیره پخش کرد که خود را لرد سارک اعلام می کرد. البته سلطنت او به طرز غیرمنتظره ای کوتاه بود و او یک روز پس از اینکه وارد خشکی شد، توسط یکی از مأموران پلیس محلی دستگیر شد.

یکی دیگر از جرائم مربوط به سارک، رانندگی تراکتورها است. ممنوعیت گسترده راندن اتومبیل در جزیره مانع از رفت و آمد نامنظم خودروها می شود.اگر جنایتی در سارک رخ دهد، این کار در روز روشن انجام می شود. در حقیقت، این مکان به دلیل دارا بودن کیفیت خارق العاده ای که در آنجا وجود دارد و به دلیل محدود بودن نور مصنوعی در جزیره به جزیره تاریکی معروف شده است (کمبود ماشین نیز به این تاریکی کمک می کند)، پس مجرمان عملا در طول شب نمی توانند کاری از پیش ببرند.

به نظر می رسد که در هر حال جزیره به حفاظت از نیروهای پلید نیاز دارد، اگرچه با جمعیت حدود 500 نفر بی خطر به نظر می رسد، اما هر جا که مجرمین می فرایند، احتمالاً در محدوده زندان سارک قرار خواهند گرفت و البته اگر قد آن ها از 6 فوت بلندتر باشد، یک شب واقعاً ناراحت کننده در این زندان را سپری خواهند کرد!

منبع: گردشبان

به "زندان سارک؛ کوچک ترین زندان جهان در جزیره انگلیسی، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زندان سارک؛ کوچک ترین زندان جهان در جزیره انگلیسی، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید