روسیه: نظامیان آمریکا برای غارت مردم به سوریه بازمی گردند

به گزارش وبلاگ مستر به نقل از العالم، دیمیتری پولیانسکی معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل با انتشار مطلبی در توییتر نوشت: آمریکا برای محافظت میادین نفتی سوریه از مردم این کشور و به صورت همزمان برای ادامه غارت این منابع، نظامیان خود را به سوریه بازمی گرداند.

روسیه: نظامیان آمریکا برای غارت مردم به سوریه بازمی گردند

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست به نقل از منابع خود اعلام نمود که انتقال واحدهایی از نیروهای آمریکایی از عراق به استان دیرالزور سوریه آغاز شده است.

به گفته این منابع، اعزام نیروهای آمریکایی بیشتر به سوریه مانع از دستیابی دوباره داعش به میادین نفتی سوریه خواهد شد.

معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل نوشت: پوشش خبری درست این رویداد این چنین بود که نظامیان آمریکایی برای دفاع از میادین نفتی سوریه در برابر مردم این کشور و غارت اموال آنها به سوریه بازمی گردند.

وی ادامه داد: سیاست خارجی آمریکا در این رابطه برای دهه های متوالی اینگونه بوده است. پولیانسکی پیشتر نیز گفته بود که از مدتها پیش باید اشغال مناطق سوریه خاتمه می یافت و کنترل مناطق اشغالی به دولت این کشور بازگردانده می شد.

مارک اسپر رئیس پنتاگون روز جمعه گفت که آمریکا قصد دارد در آینده نزدیک تدابیری را برای تقویت موقعیت نظامی این کشور در منطقه دیرالزور سوریه بکار گیرد تا میادین نفتی این استان به دست تروریست های داعشی نیفتد.

وزارت دفاع روسیه هم تصاویر ماهواره ای از برخی مناطق سوریه منتشر کرده است که نشان می دهد نیروهای آمریکایی چتر امنیتی برای قاچاق نفت سوریه ایجاد کرده اند و با وجود تحریم نفت این کشور از سوی آمریکا، با راهزنی بین المللی، ماهانه حدود 30 میلیون دلار به جیب می زنند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "روسیه: نظامیان آمریکا برای غارت مردم به سوریه بازمی گردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: نظامیان آمریکا برای غارت مردم به سوریه بازمی گردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید