خبرنگاران پوتین: با همکاری تهران و آنکارا مذاکرات سوریه را برگزار می کنیم

به گزارش وبلاگ مستر، مسکو - خبرنگاران - ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه گفت: با همکاری تهران و آنکارا تلاش می کنیم گفت وگوهای سیاسی در سوریه مجدد برگزار شود.

خبرنگاران پوتین: با همکاری تهران و آنکارا مذاکرات سوریه را برگزار می کنیم

به گزارش وبلاگ مستر از دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، پوتین امروز (چهارشنبه) در نشست مجازی مجمع اقتصادی داووس با تاکید بر لزوم همکاری بین المللی برای حل و فصل مسائل و پرهیز از یکجانبه گرایی شرح داد که زمینه های گسترده ای برای همکاری در سطح بین المللی وجود دارد.

وی افزود: این گونه رویکردهای چندجانبه واقعا موثر است و تجربه موجود کارایی بالای چنین رویکردهایی را برای حل مسائل نشان می دهد.

رئیس جمهوری روسیه گفت: یادآوری می کنم به عنوان مثال در فرمت آستانه، روسیه، ایران و ترکیه اقدامات زیادی را برای تثبیت اوضاع سوریه انجام می دهند و هم اکنون نیز به برقراری گفت وگوهای سیاسی در این کشور کمک می کنند که البته به همراه کشورهای دیگر مشارکت صورت می گیرد و ما این اقدامات را به اتفاق یکدیگر انجام می دهیم.

وی ادامه داد: در کل می توان گفت که اقدامات برای حل مسائل سوریه با موفقیت بوده است.

ایران، روسیه و ترکیه ضامن مذاکرات آستانه هستند که تا به امروز 15 دور آن برای کمک به بهبودی اوضاع سیاسی سوریه و حل و فصل مسائل این کشور برگزار شده است.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه روز گذشته (سه شنبه) گفت که در مذاکرات با محمد جواد ظریف همتای ایرانی خود درباره حل مسائل سوریه گفت و گو کرده است.

وی با بیان اینکه فرمت آستانه برای حل مسائل سوریه موثر است افزود: در ماه فوریه آینده نشستی برای حل مسائل سوریه برگزار می شود و ایران و روسیه و ترکیه مذاکرات درباره سوریه را همراهی می کنند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران پوتین: با همکاری تهران و آنکارا مذاکرات سوریه را برگزار می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پوتین: با همکاری تهران و آنکارا مذاکرات سوریه را برگزار می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید