حضور رئیس سازمان خصوصی سازی در باشگاه پرسپولیس، قول واگذاری سهام سرخ ها تا سرانجام بهمن

به گزارش وبلاگ مستر، رئیس سازمان خصوصی سازی با حضور در ساختمان پرسپولیس به تشریح آخرین اقدامات برای واگذاری سهام این باشگاه پرداخت.

حضور رئیس سازمان خصوصی سازی در باشگاه پرسپولیس، قول واگذاری سهام سرخ ها تا سرانجام بهمن

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ مستر به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، حسین قربان زاده، معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل سازمان خصوصی سازی، امروز با حضور در ساختمان پرسپولیس با رضا درویش، مدیرعامل و معاونان این باشگاه ملاقات و تبادل نظر داشت.

این نشست در پی سلسله جلسات کاری، هماهنگی و تخصصی انجام شد که در راستای واگذاری سهام پرسپولیس به بخش خصوصی و حضور در فرا بورس انجام می گردد. در روزهای گذشته هیات ها و گروه های مختلفی در ارتباط با انجام سیکل اداری و قانونی در باشگاه حضور یافته بودند و جلسات کاری در قالب کارگروه های تخصصی با مدیران و معاونان باشگاه داشتند که امروز درباره آن موارد و فرایند انجام کار صحبت شد.

* تا خاتمه بهمن برای واگذاری بخشی از سهام اقدام می کنیم

رئیس سازمان خصوصی سازی در جریان این نشست گفت: در ارتباط با واگذاری سهام مدت کوتاهی است که در بخش پرسپولیس با درویش همکاری داریم و شاهد همت و تلاشش بودیم. روحیه متواضعی هم دارند که خیلی یاری می نماید. به نظرم برای بهتر شدن شرایط پرسپولیس، چنین روحیه ای ضروری است. پرسپولیس مدیریتی می خواهد که مسایل را مقطعی نبیند و این که باشگاه نگاه به آینده دارد، خیلی مهم است. درویش با خاطراتی که از پرسپولیس تعریف می نماید، چند دهه است که با مسایل این باشگاه درگیر است.

وی ادامه داد: یکی از مباحثی که الان باید درباره آن به جمع بندی نهایی برسیم، این است که باید تکلیف بحث سهامداران مشترک با توجه به آن چه در فضای هواداری و بازار سرمایه وجود دارد، معین گردد. جلسه ای را هم تدارک دیده ایم. کار را با سرعت ولی همراه با دقت و در نظر گرفتن جوانب امر ادامه می دهیم تا پفراینده در روزهای آینده در هیات واگذاری آنالیز گردد.

رئیس سازمان خصوصی سازی توضیح داد: نکته مهم که از ابتدای انجام این کار شاهد بودیم، همکاری و هم افزایی وزارت ورزش و جوانان و وزارت اقتصاد و دارایی است. پیش از این گفته ام تا خاتمه ماه بهمن نسبت به درج دو باشگاه برای واگذاری بخشی از سهام اقدام کنیم. حالا اگر شرایط فورس ماژور و قوه قهریه ای اتفاق نیفتد، این کار در زمان مقرر انجام خواهد شد و تا این لحظه تمام زمان بندی ها بر همین اساس است. البته خیلی اهمیت دارد که پیشکسوتان و خاک خورده های دو باشگاه که طرفداران به آن ها اطمینان دارند در این راستا مشوق باشند و این حرکت را به آغازی برای دوران نو حکمرانی آن ها تبدیل نمایند. طبعا هر قدر این مشارکت عمومی بیشتر باشد، نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.

*در واگذاری روی تضمین آینده باشگاه حساس هستیم

قربان زاده در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: اجرای برخی طرح ها در گذشته با توجه به مواردی که در فوتبال دیده شد، می توانست مسائل زیادی برای دو باشگاه ایجاد کند. در حال حاضر حساسیت زیادی روی تضمین آینده، دوام و اقتدار دو باشگاه در جریان فرایند خصوصی سازی وجود دارد. این طور نیست که دولت بخواهد این دو باشگاه را به دیگران واگذار و از خود سلب مسوولیت کند. دولت نسبت به آینده باشگاه وسواس زیادی دارد. مسایلی مانند سود سهام، امنیت روانی طرفداران و استمرار باشگاه کاملا مورد توجه است. با تیم های معمولی طرف نیستیم. این ها سرمایه های اجتماعی کشور هستند و سخت گیری ها در انجام فرایند کار از این بابت است. مدل های مختلف در کشورهای گوناگون هم مورد مطالعه نهاده شد. مثلا در لالیگا مالک هواداری داریم که در واقع صاحب سهام نیستند ولی در انگلیس با سهامداران واقعی روبه رو هستیم.

* ملاقات مدیرعامل پرسپولیس با وزیر اقتصاد و دارایی

در جلسه امروز بعلاوه درباره برآیند نشست های قبلی درباره ارزش گذاری باشگاه با توجه به ارزش برند و بعلاوه مستغلات باشگاه که همچنان ادامه دارد، صحبت شد. بعلاوه رئیس سازمان خصوصی سازی، خبر از ملاقات مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با سید احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و امور دارایی داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حضور رئیس سازمان خصوصی سازی در باشگاه پرسپولیس، قول واگذاری سهام سرخ ها تا سرانجام بهمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور رئیس سازمان خصوصی سازی در باشگاه پرسپولیس، قول واگذاری سهام سرخ ها تا سرانجام بهمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید