تحقق ماموریت ها بدون درک عمیق اهداف نظام تعلیم و تربیت میسر نیست

به گزارش وبلاگ مستر، تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش در گفتگوی تخصصی تعلیم و تربیت در 2 حوزه حراست و ارزیابی عملکرد با اشاره به اینکه از کار خود درک و فهم صحیحی داشته باشیم، اظهار کرد که تحقق ماموریت ها بدون درک عمیق اهداف نظام تعلیم و تربیت میسر نیست.

تحقق ماموریت ها بدون درک عمیق اهداف نظام تعلیم و تربیت میسر نیست

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی در گفتگوی تخصصی تعلیم و تربیت در 2 حوزه حراست و ارزیابی عملکرد که بعدازظهر امروز در دفتر وزیر آموزش و پرورش برگزار گردید با بیان اینکه در مفهوم کلمه یوم الله حقایق عمیقی نهفته است اظهار کرد: یوم الله روز تجلی شاخص قدرت الهی و ظهور و بروز سنت های الهی است که سرشار از آموزه های عمیق و ناب برای یادگیری است.

وی ضمن اظهار امیدواری برای نزدیک شدن اندیشه ها با برگزاری اینگونه نشست ها اضافه نمود: همه تمایل دارند کارشان را به درستی انجام دهند.

حاجی میرزایی با بیان طرح سوالی که چه زمانی متوجه می شویم خوب کار می کنیم، ادامه داد: اولین مقدمه و لازمه این موضوع درک صحیح و روشن از محتوای کار است؛ تحقق ماموریت ها بدون درک عمیق از آن میسر نیست. ماموریتی صحیح است که اگر ایفا نگردد مجموعهدچار اختلال می گردد.

وی در بحث ارزیابی عملکرد از نظر اهمیت و عظمت این ماموریت افرود: میزان اعتقاد ما به آرمان ها و اهداف را میزان توجه به ارزیابی مشخص می نماید؛ اگر مجموعه ای برای بهبود و یادگیری ارزش قائل بود، باید به ارزیابی اهمیت بدهد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه برای تحقق اهداف به ارزیابی نیازمندیم تاکید نمود: ارزش تمام روش های ارزیابی به این است که به ما اطلاعات موثر دهد. نیازمند درک روشن از اوضاع هستیم اگر مسائل مجموعه تکرار گردد این نشان از فقدان پویایی و زنده بودن مجموعه ارزیابی دارد.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: محتوای مسئولیت ما بسیار عمیق و غنی است هرکاری در آموزش و پرورش عظمت دارد و نیازمند عقلانیت بسیار بالا و گسترده ای است. باید برای حل مسائل تدبیر کنیم و راهکار های مختلف را دریابیم و باید حیطه صلاحیت ها و ماموریت های خود را به درستی و عمیق بشناسیم.

حاجی میرزایی با تاکید براینکه نوع توجه به این مسائل به داشتن درک واقع بینانه تر و سنجیده تر یاری می نماید، اظهار کرد: کارهایی که در حوزه حراست و ارزیابی عملکرد انجام می گردد به دلیل اینکه ارتباط با انسان ها دارد نیازمند حداکثر مراقبت ها است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "تحقق ماموریت ها بدون درک عمیق اهداف نظام تعلیم و تربیت میسر نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقق ماموریت ها بدون درک عمیق اهداف نظام تعلیم و تربیت میسر نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید