با 3 مورد از اعجاب انگیزترین آبشارهای دنیا آشنا شوید

به گزارش وبلاگ مستر، تصور بودن در کنار آبشاری که از میان طبیعتی تماشایی، شکوه خود را به رخ همگان می کشد، همان چیزی است که هر شخصی به آن فکر می کند و در جستجوی آن است.آبشارهای متعددی در این کره خاکی وجود دارند که این حس فوق العاده را به شما منتقل می کنند.در این بخش با 3 نمونه از زیباترین های آنها آشنا می شویم.

با 3 مورد از اعجاب انگیزترین آبشارهای دنیا آشنا شوید

آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا بر جهت رودخانه نیاگارا ، در 50 کیلومتری شمال شهر بوفالو در غرب ایالت نیویورک قرار گرفته است. رود نیاگارا از دریاچه ایری سرچشمه می گیرد و آب چهار تا از دریاچه های بزرگ پنجگانه را به دریاچه اونتاریوزهکشی می کند. این رودخانه در نیمه راه جهت 58 کیلومتریش از لبه صحره ای بلند به پایین می ریزد و بدینسان آبشار نیاگارا ساخته می شود!

آبشار نیاگارا در اصل از دو آبشار بزرگ - یکی آبشار نعل اسبی در کانادا و دیگری آبشار آمریکایی در خاک آمریکا تشکیل میشود. در هر دقیقه نزدیک به 94 درصد از آب نیاگارا یاچیزی در حدود 84 میلیون گالن آب از آبشار نعل اسبی سرازیر میشود.

زمین شناسان آبشار نیاگارا رابسیار جوان می دانند و می گویند عمرش از 10 هزار یا 15 هزار سال بیشتر نیست. د ر عصر یخبندان ، یخچالهای طبیعی ، تمام مناطقی را که امروزه منطقه نیاگارا نامیده میشود، پوشانده بودند. همزمان با ذوب شدن یخها، دریاچه ایری تشکیل شد. آبی که از این دریاچه سرریز می شد در سمت شمال، راهی پیدا کردن و به صورت یک رودخانه درآمد.

رودخانه مزبور در سمت شمال پیش رفت و به یک پرتگاه بزرگ سنگی رسید که رویش را لایه ای از سنگ آهک پوشانده بود، و در همین نقطه بود که آبشار اصلی نیاگارا را پدید آورد. از آن زمان تا به امروز، نیروی فراوان آب، مقداری از صخره ها را فرسوده و آبشار را عقب تر برده است، آبشار کنونی نیاگارا نزدیک به 11 کیلومتر از نقطه اولیه اش عقب تر رفته است!

آبشار رامونا

آبشار رامونا (Ramona Falls) آبشاری است که در اورگن ، ایالات متحده آمریکا واقع شده و ارتفاع کلی ریزشگاه آن 120 فوت (37 متر) است.این آبشار در طبیعت بکر و دست نخورده قله هود واقع شده، قله ای که به دلیل افسانه های مربوط به نامگذاریش به شهرت رسیده و در ارتفاعات پورتلند قرار گرفته است.

آبشار رامونا خود پدیده ای جالب و تماشایی است. این آبشار در بخش فوقانی رودخانه سندی و در غرب قله هود و در میان جنگلی در ارتفاعات 3.560 پایی قرار گرفته است. نمای این آبشار که خود 37 متر ارتفاع دارد، شبیه به دیواره ای است از آبشارهای کوچکی که از ستون های شش وجهی بازالتی به پایین سرازیر می شوند. این ستون ها خود از جریان های گدازه ای برجای مانده اند.

همانگونه که گفتیم این آبشار در نزدیکی قله هود، بلندترین قله در ناحیه اورگون واقع شده است. برای بازدید از آبشار رامونادو جهت مجزا وجود دارد که هر دو از چشم اندازهای زیبایی بهره مند هستند. مردم اغلب برای اقامتی یک روزه به این ناحیه سفر می کنند، هر چند اگر امکانات لازم را همراه داشته باشند، می توان در این منطقه و برای مدت طولانی تری اقامت کرد.

مناظر فوق العاده و آبشاری خاص و تماشایی، این نقطه را به یک مرکز معروف تفریحی در این ایالت مبدل کرده است و سالانه گردشگران و عکاسان حرفه ای برای دیدن این آبشار زیبا به آمریکا سفر می کنند.

آبشار بیگار رومانی

آبشار بیگار رومانی در منطقه کاراس سورین در غرب کشور رومانی واقع شده است .ارتفاع خزه های پوشاننده محل ریزش آبشار در حدود 8 متر است که یکی از زیباترین آبشارهای جهان را خلق کرده است. افراد محلی این آبشار را به نام معجزه دره کوچک می شناسند و مکانی است که از دید مردم این کشور برای بیان آرزوها و خواسته های خود در طول زندگی شان به شهرت رسیده و به همین سبب سالانه گردشگران بسیاری به دیدن این آبشار در حاشیه رودخانه مینیس می فرایند.

منبع: الی گشت

به "با 3 مورد از اعجاب انگیزترین آبشارهای دنیا آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با 3 مورد از اعجاب انگیزترین آبشارهای دنیا آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید