بایدن: نمی خواهم در لجن زار ترامپ فرو بروم

به گزارش وبلاگ مستر، نامزد بالقوه دموکرات ها در انتخابات آمریکا شامگاه سه شنبه در واکنش به اتهام زنی ترامپ مبنی بر رفتار نامناسب در دوران دولت اوباما و دیگر تئوری های توطئه که متحدان اصلی او مطرح می نمایند، گفت: نمی خواهم با این افراد در لجن فرو بروم.

بایدن: نمی خواهم در لجن زار ترامپ فرو بروم

جو بایدن که سابقا معاون باراک اوباما بود و اکنون نامزد بالقوه دموکرات ها برای انتخابات نوامبر سال جاری به شمار می رود، در کنفرانس مجازی یاهو نیوز گفت ترامپ کوشش دارد تا افکار رای دهندگان را از پاسخ نامناسب خودش به پاندمی ویروس کرونا که جان بیش از 90 هزار آمریکایی را گرفته است، منحرف کند. ترامپ گفته است این ویروس مثل یک معجزه ناپدید می گردد.

ترامپ که از نام اوباماگیت برای اتهام زنی خودش استفاده می نماید، به پفراینده حقوقی علیه مایکل فلن، مشاور امنیت ملی سابق دولتش اشاره داشته و می گوید آشکار کردن نام فلن که بخشی از یک فرایند شناسایی قانونی آمریکا از اهداف خارجی بود، مجرمانه و با انگیزه سیاستی بوده است.

هیچ مدرکی برای اثبات این ادعا وجود ندارد و اتهام زنی های ترامپ حقایق این پفراینده را طور دیگری نشان می دهد. آشکار کردن اسامی افراد در گزارش های اطلاعاتی امری معمول و قانونی در دولت آمریکاست و دولت ترامپ هم در سال 2019 به تعداد 10 هزار و 12 مرتبه چنین درخواستی داشته است.

اما معمولا چنین اقداماتی علنی نمی شوند و در خصوص پفراینده فلن که مدت کوتاهی مشاور امنیت ملی دولت ترامپ بود، حامیانش به این نکته اشاره دارند که هواداران اوباما از همان اول هم قصد داشتند ترامپ را تضعیف نمایند. رئیس جمهوری آمریکا شخصا این تحولات را بزرگترین جرم سیاسی و رسوایی در تاریخ ایالات متحده آمریکا توصیف نموده است.

جو بایدن سه شنبه گفت: این الگوی اوست. انحراف ، انحراف، انحراف، انحراف. بزرگترین جرم؟ منظورم این است که... خدای من!

صدای اعتراضات ترامپ به این رسوایی در حالی شنیده می گردد که رئیس جمهوری آمریکا و بسیاری از جمهوری خواستار ارشد از سخنان تند و تیزی علیه بایدن استفاده می نمایند و کوشش دارند تا چند ماه مانده به انتخابات در ذهن رای دهندگان تردید ایجاد نمایند.

امروز چهارشنبه یک کمیته سنا به رهبری رون جانسون جمهوری خواه تصمیم می گیرد که آیا در راستای تحقیقات درباره پسر بایدن (هانتر بایدن) و کار او با یک شرکت گاز اوکراینی که از تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ در اوایل سال جاری بیرون آمد، احضاریه صادر کند یا خیر.

پسران ترامپ در روزهای گذشته اتهامات بی اساسی را در شبکه های اجتماعی درباره فعالیت مجرمانه بایدن مطرح می نمایند. جو بایدن روز سه شنبه پست های آنلاین مرتبط با این موضوع را بیمارگونه توصیف کرد.

بایدن گفت: مردم مرا می شناسند. اخبار خوب اخبار بد است. آن ها مرا می شناسند. آن ها اشتباهات مرا می دانند، آن ها استعدادهای مرا هم می دانند.

او با اشاره به سابقه فعالیتش در سنای آمریکا و هشت سال معاونت اوباما گفت: خیلی سخت است چیزهایی را به من نسبت می دهند که اصلا سنخیتی با کل زندگی من ندارد و هرگز کسی درباره من نگفته است.

جو بایدن همچنین با پرسشی درباره اقدام ترامپ در اخراج استیو لینیک به عنوان بازرس کل وزارت خارجه آمریکا روبرو شد. بعضی از جمهوری خواستار از این حرکت دفاع نموده و استدلال می نمایند که اخراج او در حوزه وظایف رئیس جمهوری آمریکا بوده است اما بایدن و دیگر دموکرات ها می گویند، این بخشی از کوشش بزرگتر کاخ سفید برای تضعیف نظارت بر دولت است.

معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا با طرح این وعده که در صورت پیروزی در انتخابات 2020 هرگز هیچ بازرس کلی را اخراج نمی نماید، گفت چنین پست هایی برای صادق نگه داشتن دولت ایجاد شده اند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "بایدن: نمی خواهم در لجن زار ترامپ فرو بروم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: نمی خواهم در لجن زار ترامپ فرو بروم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید