یک اقتصاددان دیگر از کاخ سفید ترامپ رفت

به گزارش وبلاگ مستر، توماس فیلیپسون، مشاور اقتصادی ارشد رئیس جمهوری آمریکا اواخر ژوئن کاخ سفید را ترک می کند و بدین ترتیب او دومین اقتصاددانی می شود که قصد دارد این تابستان از کاخ برود.

یک اقتصاددان دیگر از کاخ سفید ترامپ رفت

به نقل از پایگاه خبری هیل، سخنگوی کاخ سفید در بیانیه ای گفت، فیلیپسن اواخر همین ماه از سمتش به عنوان رئیس موقت شورای مشاوران اقتصادی (سی ای اِی) کناره گیری می کند تا به ایفای نقش در دانشگاه شیکاگو بپردازد. این تحولات اولین بار از سوی واشنگتن پست گزارش شد.

در روزهای گذشته همچنین اخباری از قصد کووین هست، مشاور اقتصادی دیگر ترامپ برای خروج از کاخ سفید در تابستان منتشر شد. او به طور موقت در ماه مارس به عنوان مشاور ترامپ در دوران کرونا به کاخ سفید بازگشته بود. سخنگوی کاخ سفید همچنین کناره گیری کووین هست را تایید کرد.

توماس فیلیپسن سه سال عضو شورای مشاوران اقتصادی کاخ سفید بود و ژوئیه 2019 از سوی ترامپ به عنوان سرپرست این شورا انتخاب شد. کووین هست هم پیش از او رئیس این شورا بود.

استعفای این مقام های ارشد کاخ سفید در شرایطی انجام می شود که دولت ترامپ با بحران اقتصادی ناشی از پاندمی کرونا دست و پنجه نرم می کند. کووین هست جزو چهره های کلیدی سیاستگذاری اقتصادی دولت ترامپ بود و اغلب به بیان سیاست ها و برنامه های اقتصادی دولت واشنگتن مشغول بود.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "یک اقتصاددان دیگر از کاخ سفید ترامپ رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک اقتصاددان دیگر از کاخ سفید ترامپ رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید