بانک ها به چه کسانی وام کرونا ندادند؟

به گزارش وبلاگ مستر، گزارش ها از فرایند پرداخت تسهیلات حمایتی نشان می دهد که ثبت نام وام کرونا در هفته های اخیر با استقبال بیشتری از سوی متقاضیان همراه بوده و بیش از 2400 میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.

بانک ها به چه کسانی وام کرونا ندادند؟

به گزارش ایسنا، پرداخت تسهیلات حمایتی به فعالان اقتصادی و شاغلان کسب و کار های آسیب دیده از کرونا در 14 رسته منتخب و شناسایی شده از سوی وزارت کار از 13 خرداد آغاز شد. بر این اساس 14 رسته شغلی منتخب که بیشترین آسیب از شیوع ویروس کرونا را متحمل شده و دارای لیست بیمه در قالب کارفرمایی یا خویش فرمایی بودند، توانستند در سامانه کارا ثبت نام کنند و برای دریافت وام به بانک ها معرفی شوند.

فارغ از رسته های شغلی، وزارت کار یک میلیون واحد اقتصادی آسیب دیده از کرونا را هم شناسایی و با ارسال پیامک، آن ها را مشمول دریافت تسهیلات حمایتی کرونا بیان نمود.

آنطور که معاون اشتغال وزارت کار گفته فرایند ثبت نام متقاضیان در هفته های اخیر شدت گرفته؛ به طوری که 64 هزار مورد ثبت نامی طی هفته آخر اجرا شده و دریافت تسهیلات با استقبال بیشتری از سوی متقاضیان همراه بوده است.

در این بین بانک ها به کسانی که مدارک هویتی خود را تکمیل نکرده یا مدارک را در وقت مقرر تحویل ندادند یا از دریافت تسهیلات منصرف شدند، تسهیلاتی پرداخت نکرده اند.

پیش از این کارگروه مقابله با پیامد های اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، مهلت ثبت نام وام کرونا را برای صاحبان مشاغل بیمه شده تا 15 شهریور و صاحبان مشاغل فاقد بیمه تا پایان شهریور تمدید کرد تا با مراجعه به سامانه کارا به نشانی https://kara.mcls.gov.ir/ نسبت به ثبت نام خود در سامانه اقدام کنند.

این کارگروه همچنین شرط نداشتن چک برگشتی را از شروط دریافت همه تسهیلات کرونایی حذف کرد تا پرداخت تسهیلات کرونا به متقاضیان و کسب و کار های آسیب دیده از کرونا با سرعت بیشتری دنبال شود.

مطابق اعلام معاونت اشتغال وزارت کار، دولت تا به امروز بیش از 2400 میلیارد تومان تسهیلات به 14 رسته شغلی به شدت آسیب دیده از کرونا پرداخت کرده است.

بیشترین تسهیلات پرداخت شده در میان رسته های کسب وکار های آسیب دیده از کرونا متعلق به رانندگان بوده است.

در بحث تعداد تشکیل پفراینده نیز رانندگان با بیش از 177 هزار فقره، بیشترین تعداد پفراینده را به خود اختصاص داده و در صدر قرار گرفته اند؛ رسته های حمل ونقل عمومی و آرایشگاه ها نیز در رده بعد از آن قرار دارند.

تا به امروز 115 هزار نفر از شاغلان غیر رسمی برای دریافت وام کرونا ثبت نام کرده اند که حدود 1519 میلیارد ریال اعتبار به متقاضیان پرداخت شده است. وزارت صنعت، معدن و تجارت با 41 هزار و 741 مورد ثبت نامی و وزارت کشور با 35 هزارو 570 مورد ثبت نامی، دارای بیشترین تعداد شاغلین غیر رسمی متقاضی دریافت تسهیلات حمایتی بوده اند.

منبع: فرارو

به "بانک ها به چه کسانی وام کرونا ندادند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک ها به چه کسانی وام کرونا ندادند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید