این بار ناوهای مزاحم را هدف قرار می دهیم

به گزارش وبلاگ مستر، در پی عبور ناوشکن انگلیسی از نزدیکی کریمه در دریای سیاه ، معاون وزیر خارجه روسیه هشدار داد که نیروهای نظامی این کشور در صورت بی توجهی ناوهای مزاحم به هشدارها، آن ها را هدف قرار خواهند داد.

این بار ناوهای مزاحم را هدف قرار می دهیم

به گزارش وبلاگ مستر، سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه، خاطرنشان کرد نیروهای نظامی این کشور در صورت بی توجهی ناوهای مزاحم به هشدارها، آن ها را هدف قرار خواهند داد.

سرگئی ریابکوف، گفت که عدم نقض حریم مرزی روسیه یک ضرورت مطلق است و مسکو، در صورت احتیاج برای حفظ مرزهای خود از تمام امکانات دیپلماتیک، سیاسی و نظامی استفاده خواهد نمود.

او سپس هشدار داد: کسانی که می خواهند قدرت روسیه را محک بزنند، خود را در معرض خطرات بسیاری قرار می دهند و روسیه در آینده آمادگی این را دارد که نه تنها راستا حرکت [ناوها]، بلکه احتمالاً خود آن ها را هدف قرار دهد.

روسیه با متهم کردن انگلیس به نقض قوانین بین المللی و ورود به حریم آبی روسیه، از لندن خواسته است تا درباره خدمه ناوشکن تحقیق و آنالیز های لازم را انجام دهد.

روز چهارشنبه روسیه خاطرنشان کرد که یک ناوشکن بریتانیایی وارد آب های این کشور شده و از این رو اقدام به شلیک هشدار نموده و همچنین یک فروند جنگنده آن نیز راستا ناوشکن بریتانیایی را بمباران نموده است.

انگلیس اما این روایت را تکذیب کرد و گفت که هیچ شلیک هشداری در کار نبوده و ناوشکن این کشور نیز در محدوده آب های اوکراین قرار داشته است.

این نخستین بار از زمان جنگ سرد است که روسیه اعتراف می نماید برای بازداشتن یک فروند ناو ناتو از مهمات واقعی استفاده نموده است، امری که نشان از افزایش خطر درگیری نظامی در میانه تنش های روسیه با غرب دارد.

منبع: مهر

منبع: جام جم آنلاین

به "این بار ناوهای مزاحم را هدف قرار می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این بار ناوهای مزاحم را هدف قرار می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید