اگر اسکوچیچ پیروز نبود، فکری به حالش می کنیم

به گزارش وبلاگ مستر، یک کارشناس فوتبال می گوید برای پیروزیت در جام جهانی ضمن انجام یک برنامه ریزی مناسب و فراهم کردن بازی های تدارکاتی، باید عملکرد سرمربی تیم ملی را آنالیز کرد و اگر پیروز بود و به توسعه لازم دست یافت، می توان با او برای صعود به مرحله دوم ادامه داد اما اگر بیشتر از این را می خواهیم، باید به سراغ مربی قوی و بزرگ برویم.

اگر اسکوچیچ پیروز نبود، فکری به حالش می کنیم

حمید درخشان در گفت وگو با وبلاگ مستر، درباره انتظارات از تیم ملی برای صعود به جام جهانی و راهیابی به مرحله دوم این مسابقات با توجه به بازیکنان و کادرفنی کنونی گفت: شما باید سرمایه گذاری کنید که به بهره برداری برسید. برای تیم ملی چقدر سرمایه گذاری و برنامه ریزی شده که انتظار دارید در جام جهانی پیروز گردد؟ به همان میزان که کار نموده ایم، باید توقع داشته باشیم. شما می خواهید فقط در جام جهانی حضور داشته باشید یا به مرحله بعد بروید؟ هر هدفی یک دیدگاه و برنامه ریزی را می طلبد.

وی در واکنش به اینکه بالاخره بعد از پنج دوره حضور در این مسابقات، مردم انتظار دارند ایران به مرحله دوم صعود کند گفت: پنج دوره در جام جهانی بودیم اما نگاهمان این است که یک مرحله بالاتر برویم. یک مرحله بالاتر رفتن احتیاج به برنامه ریزی، سرمایه گذاری، بازی های تدارکاتی و کادرفنی قوی دارد. همه این ها را باید کنار هم بگذاریم. این هم تضمین کننده پیروزیت نیست که تیم ها به دور بعد بروند. ممکن است توپی به دیرک بخورد و گل نگردد. باید این سرمایه گذاری را انجام دهید.

بازیکن سابق تیم ملی ایران در واکنش به اینکه آیا پارامترهایی که گفته شد، در تیم ملی وجود دارد یا خیر اظهار کرد: با این پارامترها نمی توانیم به دور دوم برویم. شرایطی که داریم در حد صعود به مرحله بعد نیست. باید بهتر شویم.

درخشان در پاسخ به این سوال که در صورت فراهم کردن بازی های تدارکاتی و انجام یک برنامه ریزی بلند مدت، آیا احتیاجمند تقویت کادر فنی هستیم یا تغییر کامل نفرات اعم از اسکوچیچ و دستیارانش، گفت: فدراسیون فوتبال باید تصمیم بگیرد. من و شما تصمیم گیر نیستیم. باید بعد از بازی های انتخابی تک تک بازی ها را ببینیم و محاسبه کنیم که رشد و تکامل ما چقدر بود و چقدر سرمربی ما تاثیر گذاشته است و چه تغییراتی را ایجاد نموده است. چه سیستم هایی را بازی کردیم و در کدام سیستم بهتر بودیم و بعلاوه در کدام یک توسعه داشتیم؟

سرمربی سابق پرسپولیس اظهار داشت: ملاک و معیارهایی برای ارزیابی عملکرد فنی مربیان وجود دارد که به این شکل به او امتیاز می دهیم و می فهمیم پیروز بوده است یا خیر. اگر بیشتری از این را از تیم ملی و اسکوچیچ می خواهیم، باید مربی قوی تر و بزرگ تری بیاوریم.

او در واکنش به اینکه در میان منتقدان و طرفداران، گروهی اعتقاد دارند تیم ملی با کادر فنی کنونی در جام جهانی پیروز می گردد و انتخاب مربی تازه لزومی ندارد و گروهی هم بر این باور هستند که توان و پتانسیل اسکوچیچ در حد پیروزیت در جام جهانی نیست، گفت: من به همه عزیزانی که این حرف ها را می زنند، احترام می گذارم اما با حرف که نمی گردد. باید منطقی صحبت کنیم. من چند فاکتور را گفتم. اگر اسکوچیچ در این فاکتورها پیروز بوده، او را حفظ می کنیم. اگر دیدیم که توانمند نبوده، فکری به به حال اسکوچیچ می کنیم. چرا احساسی تصمیم بگیریم؟

این کارشناس فوتبال با اشاره به زمان اندک کادرفنی برای آماده سازی تیم ملی قبل از بازی های انتخابی گفت: باید برنامه ریزی داشته باشیم. اگر خاطرتان باشد تیم ملی در مسابقاتی که در بحرین برگزار گردید، رفته رفته بهتر شد. ما الان بازی تدارکاتی نداریم و نمی توانیم سه، چهار مسابقه محبت آمیز برگزار کنیم. این یک اشکال بزرگ است. وقتی فرصتی نداریم، چطور می توانیم تیم را هماهنگ کنیم؟ هر کدام از بازیکنان ما از یک کشور و یک فلسفه فوتبالی هستند.

درخشان در پاسخ به این سوال که آیا کادرفنی کنونی می تواند با انجام یک برنامه ریزی مناسب و برگزاری دیدارهای تدارکاتی خوب در جام جهانی پیروز گردد گفت: قطعا این برنامه ریزی بهتر از هیچ است. شما می توانید با سه بازی تدارکاتی یک اندازه توسعه دهید. اگر سه بازی نکنید به مشکل برمی خورید. بازی به بازی بهتر می شویم.

این کارشناس بعلاوه در واکنش به اینکه منتقدان اسکوچیچ از سوی مخالفان خود به عنوان حامیان کارلوس کی روش نامیده می شوند گفت: نگاه ما به تیم ملی است. ما با کسی کاری نداریم. کسی رایگان کار ننموده است و کی روش و اسکوچیچ حق الزحمه می گیرند. هر کسی بر اساس نام، سوابق و کارنامه خود دستمزد می گیرد. کاری نداریم چه شخصی مربی تیم ملی می گردد. ما می خواهیم که در جام جهانی بازی های خوبی را انجام دهیم.

درخشان تاکید نمود: برای تیم ملی آرزوی پیروزیت دارم. ان شاء الله مسابقات تمام می گردد و بعد تصمیم گیری می کنیم. به خاطر اینکه تیم ملی قوی تر گردد، یادمان نرود که باید زیرساخت های فوتبال باشگاهی خودمان را توسعه دهیم. اگر این کار انجام گردد، تیم ملی بهتری خواهیم داشت که می تواند به دور بعد صعود کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اگر اسکوچیچ پیروز نبود، فکری به حالش می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر اسکوچیچ پیروز نبود، فکری به حالش می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید