جوسازی جدید سعودی ها در پرونده شکایت النصر از پرسپولیس

به گزارش وبلاگ مستر، تعدادی از رسانه های عربستان کنار گذاشتن رئیس ایرانی کمیته استیناف AFC را از پرونده دادخواهی باشگاه النصر نشانه ای از برد این باشگاه عنوان نموده اند!

جوسازی جدید سعودی ها در پرونده شکایت النصر از پرسپولیس

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ مستر، روز گذشته بود که روزنامه الشرق الاوسط عربستان اطلاع داد جهانگیر بیگلری رئیس ایرانی کمیته استیناف کنفدراسیون فوتبال آسیا و عضو قطری این کمیته در پفراینده دادخواهی باشگاه النصر از پرسپولیس ایران کنار گذاشته می شوند. النصر بعد از رد شکایتش از پرسپولیس در کمیته اخلاق انضباطی AFC، به کمیته استیناف این نهاد اعتراض کرد.

روزنامه المواطن و تعدادی از رسانه های سعودی کنار گذاشتن رئیس ایرانی را از رسیدگی به این پفراینده دلیلی برای پیروزی النصر بر شمرده و تاکید نموده اند که AFC با این اقدام خود برای برد به نماینده عربستان اطمینان خاطر داده است.

این در حالی است که فرایند رسیدگی به پفراینده های قضایی در کمیته های مختلف کنفدراسیون فوتبال آسیا با همین فرمول انجام می گیرد. در واقع هر کشوری که در این کمیته ها نماینده ذی نفع و یا حتی نزدیک به کشور ذی نفع داشته باشد، در جریان رسیدگی به پفراینده کنار گذاشته می گردد تا رای بدون اعمال نظر و سلیقه ملی صادر گردد.

به عنوان مثال وقتی النصر از پرسپولیس به کمیته انضباطی AFC شکایت کرد، یاسر المسحل عضو عربستانی کمیته انضباطی کنفدراسیون از جریان رسیدگی به این پفراینده کنار گذاشته شد. حتی گفته می شد عضو بحرینی هم به خاطر تقارب آرا و عقیده با عربستان از رسیدگی به این شکایت منع شده است.

در پفراینده شکایت به کمیته استیناف هم یک فرایند قانونی و عادی طی شده است. یک طرف این شکایت تیم ایرانی است؛ کشوری که در کمیته استیناف نماینده دارد و اگر عربستان هم در این کمیته دارای نماینده بود به طور حتم این فرد هم کنار گذاشته می شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جوسازی جدید سعودی ها در پرونده شکایت النصر از پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوسازی جدید سعودی ها در پرونده شکایت النصر از پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید