امارات برای حمله به نیرو های وابسته به ریاض در یمن، 5 هزار مزدور اجیر کرد

به گزارش وبلاگ مستر، منابع مطلع خبر دادند که امارات میخواهد با جذب پنج هزار نیرو از استان های جنوبی یمن، مقدمات شروع یک عملیات غافلگیر کننده علیه گروه های الاصلاح در جنوب تعز را فراهم کند.

امارات برای حمله به نیرو های وابسته به ریاض در یمن، 5 هزار مزدور اجیر کرد

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ مستر، منابع مطلع از ادامه اختلافات و درگیری های مزدوران وابسته به عربستان سعودی و امارات در جنوب یمن خبر می دهند.

منابع مطلع به پایگاه خبری البوابه الاخباریه الیمنیة گفتند که امارات در حال جذب نیرو از استان های جنوبی است تا از نیرو های وابسته به خود در ساحل غربی حمایت کند.

این نیرو ها تحت سرکردگی طارق صالح قرار دارند. منابع مذکور گفتند که امارات با این اقدام در کوشش است مقدمات شروع یک عملیات غافلگیر نماینده علیه گروه های الاصلاح در جنوب تعز را فراهم کند.

به گفته این منابع، امارات اخیرا حدود پنج هزار نیرو را از استان های الضالع، ردفان و الحبیلین جذب و به المخا اعزام کرد تا به نیرو های تحت فرماندهی طارق صالح بپیوندند.

منابع مذکور خاطر نشان کردند، عملیات جذب نیرو با هدف حمایت از عملیات نظامی قریب الوقوعی صورت می گیرد که نیرو های صالح برای حمله به نیرو های الاصلاح در جنوب شهر تعز شروع خواهند کرد.

این اقدامات همزمان با افزایش تنش بین نیرو های الاصلاح و وابسته به امارات صورت می گیرد. هر کدام از طرفین هم میخواهد بتواند نقاط راهبردی را اشغال کند و از این طریق دستاورد های سیاسی به دست آورند.

به گزارش این پایگاه خبری، اخباری هم شنیده می گردد مبنی بر اینکه نیرو های وابسته به ریاض هم قصد دارند حملات پیشگیرانه به نیرو های وابسته به ابوظبی در المخا شروع نمایند.

در همین ارتباط، عادل الحسنی از اعضای ارشد المقاومه الجنوبیه سه شنبه هفته جاری اطلاع داد امارات تجهیزات نظامی جدیدی به نیرو های وابسته به خود در بندر المخا (غرب استان تعز) تحویل داده است تا زمینه را برای تسلط المجلس الانتقالی الجنوبی (شورای انتقالی جنوب) بر استان حضرموت در شرق یمن ویژه منطقه ها نفت خیز فراهم کند.

اخیرا یک کشتی اماراتی حامل 150 خودروی زرهی در بندر المخا پهلو گرفته و بخشی از محموله این کشتی به هیثم قاسم فرمانده کل تیپ های پیاده نظام سواحل غربی یمن و بخش دیگری آن به رائد الجبهی فرمانده تیپ موسوم به غول پیکران تحویل داده شده است.

عادل الحسنی در این خصوص گفت که امارات پنج تیپ نظامی سواحل غربی یمن را که هیثم قاسم فرماندهی آن ها را برعهده دارد به حضرموت منتقل خواهد نمود تا در تیپ بارشید وابسته به شورای انتقالی جنوب مستقر شوند.

منابع یمنی گزارش داده بودند که پس از کوشش امارات برای سیطره بر منابع نفتی و گازی استان شبوه در جنوب یمن و تبدیل آن به پایگاه های نظامی، عناصر وابسته به این کشور از یک سو و نیرو های حزب اخوانی الاصلاح وارد تنش شده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "امارات برای حمله به نیرو های وابسته به ریاض در یمن، 5 هزار مزدور اجیر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات برای حمله به نیرو های وابسته به ریاض در یمن، 5 هزار مزدور اجیر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید