افزایش نرخ حمل و نقل نفت در خلیج فارس

به گزارش وبلاگ مستر، در پی حمله به دو نفتکش در دریای عمان نرخ حمل و نقل و بیمه در خلیج فارس به شدت بالا رفته است. یک نفتکش بزرگ با ظرفیت 2 میلیون بشکه نفت حالا با نرخ 15 هزار دلار، نفت خام را از خاورمیانه به چین می برد که 4 هزار دلار نسبت به روزهای قبل بیشتر است.

افزایش نرخ حمل و نقل نفت در خلیج فارس

به گزارش وبلاگ مستر به نقل از اویل پرایس ، احتمال اختلال شدید در تجارت نفت خام در خاورمیانه مخصوصاً در تنگه هرمز وجود دارد.

پس از حمله هفته گذشته به دو نفت کش در دریای عمان، نرخ حمل و نقل و بیمه در خلیج فارس به شدت بالا رفته است. یک نفتکش بزرگ با ظرفیت 2 میلیون بشکه نفت حالا با نرخ 15 هزار دلار، نفت خام را از خاورمیانه به چین می برد که 4 هزار دلار نسبت به روزهای قبل از حمله گران تر است. نرخ قرارداد ماه جولای از روزی 25 هزار دلار هم بالاتر رفته است.

نرخ بالاتر بیمه به خاطر بالا رفتن هزینه های انتقال نفت سوخت در منطقه خاورمیانه است. انتظار می رود کشتی های کمتری در نزدیکی خلیج فارس طی دو هفته آینده در دسترس باشند چون مالکان کشتی ها از این منطقه پرخطر که طی چند هفته اخیر شاهد بیش از یک حمله بوده، دوری می نمایند.

کاهش رفت و آمد نفتکش ها در این منطقه به خاطر افزایش هزینه ها و بالا رفتن خطر، احتمالاً بیشتر به صادرات نفت از این منطقه آسیب می رساند.

گزارش شده امروز میانگین نرخ نفت کش های بسیار بزرگ 22100 دلار در روز است که 60 درصد به صورت هفتگی افزایش نشان می دهد.

54

منبع: تسنیم

به "افزایش نرخ حمل و نقل نفت در خلیج فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش نرخ حمل و نقل نفت در خلیج فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید