آمریکا عبدالمهدی را تحریم می نماید

به گزارش وبلاگ مستر، فارس نوشت: یک روزنامه عربی چاپ لندن و نزدیک به قطر امروز (پنجشنبه 12 دسامبر)، اطلاع داد که بر اساس اطلاعاتی که در دست دارد، در فهرست تحریم های بعدی آمریکا، نام عادل عبدالمهدی نخست وزیر مستعفی عراق نیز درج خواهد شد.

آمریکا عبدالمهدی را تحریم می نماید

وبسایت روزنامه العربی الجدید، طی گزارشی نوشت: بر اساس اطلاعاتی که از داخل منطقه سبز بغداد کسب نموده، بزودی قرار است تحریم های آمریکایی جدیدی علیه مقامات مسئول عراقی به اتهام سرکوب تظاهرات ها، وارد کردن خسارت به اموال عمومی و تعامل با ایران اعمال گردد و نام عادل عبدالمهدی نیز در فهرست اسامی مقامات مسئول تحریمی جدید آمریکا درج خواهد شد.

بنا بر این گزارش تایید نشده، یک مقام مسئول امنیتی در جنوب عراق و چند شخصیت دیگر نیز در این فهرست خواهند بود.

وزارت خزانه داری آمریکا آدینه پیش از اعمال تحریم بر چهار مقام عراقی به اتهام نقض حقوق بشر و فساد اطلاع داد که عبارتند از: قیس الخزعلی دبیر کل جریان عصائب اهل الحق و اللیث الخزعلی برادر وی،حسین فلاح اللامی از فرماندهان امنیتی سازمان الحشد الشعبی و خمیس فرحان الخنجر العیساوی (یکی از بازرگانان معروف عراق).

پیشتر نمایندگانی از فراکسیون های حکمت و الصادقون در مجلس عراق، درج نام شخصیت هایی عراقی در لیست تحریم های آمریکا را محکوم کردند. فراکسیون حکمت در بیانیه ای گفت :کار وزارت خزانه داری آمریکا علیه افراد و شخصیت هایی عراقی، دخالت آشکار در امور عراق به بهانه ها و عناوین مختلف است.

محمد الربیعی سخنگوی دفتر سیاسی الصادقون وابسته به عصائب اهل الحق نیز تحریم های آمریکا علیه دو نفر از سران این جنبش را باطل و بی فایده خواند.

الربیعی در صفحه توئیتر خود نوشت: از عصبانیت بمیرید. ما نوک پیکان مقاومت علیه اشغالگری، تروریسم تکفیری و تجزیه و سهم خواهی و فساد شما را سرسختانه زدیم. ما برادران زینب، عصائب اهل الحق، خار در چشم استکبار و سدی در برابر نقشه های هژمونی آمریکا هستیم.

وی اضافه کرد: تحریم ها بی فایده است. ما نه هیچ حساب خارجی داشته ایم و نه هرگز خواهیم داشت.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "آمریکا عبدالمهدی را تحریم می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا عبدالمهدی را تحریم می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید