150 نماینده کنگره خواهان بازگشت بدون شرط آمریکا به برجام شدند

به گزارش وبلاگ مستر، 150عضو کنگره آمریکا روز چهارشنبه در نامه ای به جو بایدن رئیس جمهوری منتخب این کشور، از تصمیم وی برای بازگشت به برجام حمایت کردند.

150 نماینده کنگره خواهان بازگشت بدون شرط آمریکا به برجام شدند

به گزارش ایرنا، این نمایندگان مجلس آمریکا از تعهد بایدن برای احیای رهبری و دیپلماسی آمریکا استقبال شده و آمده است: ما موافقیم که دیپلماسی بهترین راه برای متوقف کردن و معکوس کردن برنامه هسته ای ایران، کاهش تنش ها در منطقه و تسهیل ادغام مجدد کشورمان در جامعه بین المللی است.

در این نامه افزوده شده است: ما در پشتیبانی خود از انجام سریع اقدامات لازم دیپلماتیک برای بازگرداندن محدودیت های برنامه هسته ای ایران و بازگشت هر دو کشور ایران و ایالات متحده به پیروی از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به عنوان نقطه آغاز مذاکرات بعدی، متحد هستیم.

150 عضو کنگره آمریکا یادآور شدند: توافقی که شما به آن یاری کردید، برنامه هسته ای ایران را تا زمان خروج یکجانبه ایالات متحده، به طور قابل اطمینان محدود کرد. از سال 2019، ایران با افزایش ذخایر اورانیوم کم غنی شده و غنی سازی اورانیوم تا سطح خلوص بالاتر، جهت خود را تغییر داد و این در حالی است که سانتریفیوژ های پیشرفته فراتر از حد توافق نیز نصب می گردد.

اعضای کنگره آمریکا ادامه دادند: در نتیجه، زمان یک ساله ایران، همانطور که در برجام آمده، طبق برآورد جامعه اطلاعاتی ما تخیمن زده می گردد که به چند ماه کاهش یافته باشد. کارزار فشار حداکثری دولت ترامپ، ایران را با یک برنامه هسته ای غیرقانونی روبرو نموده است.

150 عضو کنگره آمریکا اضافه کردند: این سیاست بی ربط و تحریک آمیز، باعث افزایش تنش ها و حملات منطقه ای علیه نیرو های ما و شرکای ما و جسارت تندرو های ایرانی شده است. در نتیجه، خطر اشتباه محاسباتی مخرب به طور غیر ضروری بالا باقی می ماند.

این نامه می افزاید: خروج یک جانبه دولت ترامپ از مذاکرات بین المللی و مورد حمایت سازمان ملل متحد یعنی برجام، کوشش های جهانی برای منع گسترش سلاح های اتمی را تضعیف کرد، روابط ایالات متحده را با متحدان اصلی شکست، رهبری و نفوذ ایالات متحده را کاهش داد و از اهرم های ایالات متحده در پرداختن به سایر مسائل امنیت ملی کاست.

در نامه اعضای کنگره آمریکا به بایدن اضافه شده است: ما می دانیم که جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای به وسیله دیپلماسی از اولویت های اصلی دولت شما خواهد بود و کاملا معتقدیم که برجام یک چارچوب مهم برای دستیابی موثر به این هدف را فراهم می نماید. ما خواسته شما را برای بازگشت ایران به رعایت دقیق هسته ای، پیوستن دوباره آمریکا به توافقنامه، و متعاقب آن مذاکرات بعدی، به طور کامل تایید می کنیم.

این نامه خاطرنشان می نماید: آمریکایی ها مشاهده نموده اند که چگونه خروج از توافقنامه های چند جانبه و کنار گذاشتن متحدان ما، اهداف امنیت ملی ما را به خطر می اندازد.

در نامه اعضای کنگره به بایدن آمده است: برقراری مجدد توافقنامه های بین المللی و درگیر شدن در یک دیپلماسی پایدار، بهترین راه ها برای دستیابی به اهداف منع گسترش سلاح های اتمی و موضوعات فوری امنیت ملی ما شامل جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی و ایجاد پایه ای برای پیشرفت در سایر موضوعات مهم است.

جمهوری اسلامی بار ها به صراحت اعلام نموده است، دستیابی به سلاح های کشتار جمعی در دکترین دفاعی آن جایگاهی ندارد.

منبع: فرارو

به "150 نماینده کنگره خواهان بازگشت بدون شرط آمریکا به برجام شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "150 نماینده کنگره خواهان بازگشت بدون شرط آمریکا به برجام شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید