10 راه مقرون به صرفه برای اقامت در حین مسافرت (بخش سوم)

به گزارش وبلاگ مستر، اقامت مقرون به صرفه در سفر

گردشگران می توانند اقامتگاه هایی به قیمت های 50 دلار، 20 دلار و حتی رایگان را در هر گوشه جهان پیدا نمایند، فقط در صورتی که بدانند باید کجا را بگردند. در کنار بلیت هواپیما، اقامت شاید بیشترین هزینه را در بودجه تعطیلات به خود اختصاص می دهد. اما ضرورتی ندارد حتما مبالغی در حدود 100 تا 200 دلار برای هر شب اقامت خود بپردازید. مسافران خلاق در پی راهکارهایی برای جایگزینی هتل و پرداخت هزینه کمتر یا حتی صفر بدین منظور هستند. در ادامه، با خبرنگاران همراه باشید تا گزینه هایی را برای کاهش هزینه اقامت، مزایا و معایب آنالیز کنیم. بخوانید و ببینید آیا با این روش ها موافق هستید یا با آن ها ندیده، مخالف خواهید کرد!

10 راه مقرون به صرفه برای اقامت در حین مسافرت (بخش سوم)

ملک های اجاره ای تعطیلات

یک آپارتمان در پاریس، یک ویلا در حوزه کارائیب، یک کلبه چوبی در ورمونت… اجاره های تعطیلات اقامتگاه های ارزان و خاصی را در سراسر جهان عرضه می نمایند. به علت دارا بودن فضای بیشتر به نسبت هتل ها، گزینه بهتری برای خانواده ها و گروه هایی هستند که می خواهند برترین امکانات را از پول پرداختی خود دریافت نمایند. و داشتن آشپزخانه شخصی می تواند در کاهش هزینه ها یاری شایانی کند.

امکانات بیشماری که از اجاره چنین اقامتگاه هایی به دست می آید، می تواند گروه بسیاری را راضی نگه دارد. اگر شما به راحتی استفاده از آشپرخانه- و حتی لباسشویی- در سفر خود اهمیت می دهید، پس این گزینه ایده آلی برای شما به شمار میرود. و اگر که به صورت گروهی یا خانوادگی سفر می کنید، بودن همه در کنار هم می تواند بی نهایت ارزشمند باشد.

اگر سر اینکه چه کسی اتاق اصلی را تصاحب خواهد نمود قرار باشد دعوا و مرافه پیش آید، از قبل نقشه اتاق ها را تهیه کنید و همه با هم در خصوص اینکه چه کسانی کدام اتاق را بر می دارند، به توافق برسید. قرارداد شما با صاحب ملک الزام آور است، بنابراین اگر احساس می کنید ممکن است برنامه سفر خود را تغییر دهید، بهتر است در هتل ها دنبال جا و مکان باشید.

خانه های دانشجویی

وقتی که دانشجویان در ایام تابستان به خانه باز می گردند، بیشتر کالج ها و دانشگاه خوابگاه هایشان را به روی مهمانان دیگر باز می نمایند. امکانات اولیه اما کاربردی را می توان از این اتاق ها انتظار داشت(حمام ها ممکن است در انتهای سالن قرار داشته باشند). چندین پایگاه داده برای چنین نوعی از سکونتگاه ها -مانند university-rooms.com- وجود دارند، اما بهتر است خود شخصا با مسئول امور دانشجویی در این مورد تماس بگیرید و از وجود اتاق خالی اطمینان حاصل کنید. اداره محلی گردشگری نیز می تواند راهنمای شما باشد. رستوران ها و مراکز تفریحی معمولا اطراف محوطه دانشگاه ها به وفور یافت می شوند، بنابراین مکان های زیادی هستند که می توانند پاتوق شما باشند. بیشتر بچه های دانشجو توجه چندانی به شرایط خوابگاه ندارند و افزایش شهریه ها به معنای این است که بودجه چندانی برای خرید اسباب و وسایل نو و کفپوش ها و فرش ها اختصاص داده نمی گردد. وجود آسانسور و کولر نیز در ساختمان های قدیمی کمی عجیب است.

منبع: الی گشت

به "10 راه مقرون به صرفه برای اقامت در حین مسافرت (بخش سوم)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 راه مقرون به صرفه برای اقامت در حین مسافرت (بخش سوم)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید