مردی که از تراشه NFC کاشته شده در دستش به جای بلیط پرواز استفاده کرد

به گزارش وبلاگ مستر، NFC یا Near Field Communication به معنای فناوری ارتباط دامنه کوتاه است. شاید واضح ترین مثال استفاده از این فناوری، بلیط های الکترونیکی مترو باشد که روزانه مورد استفاده قرار می گیرند. در این فناوری، گیرنده و فرستنده باید در فاصله کمی (حدود چهار سانتیمتر) از هم قرار بگیرند تا داده های مورد نظر را که رمزنگاری شده اند، جا به جا نمایند. داده هایی که برای گیرنده و فرستنده معنادار باشد.

مردی که از تراشه NFC کاشته شده در دستش به جای بلیط پرواز استفاده کرد

شرکت هواپیمایی SAS مدت هاست از بلیط هایی که تراشه NFC دارند، استفاده می نماید. در حقیقت این شرکت به هرکدام از کاربرانش یک شناسه رمزگزاری شده اختصاص می هد. کاربران می توانند با تهیه بلیط الکترونیکی یا دریافت شناسه و استفاده از گوشی همراه به عنوان بلیط الکترونیک با استفاده از فناوری NFC از گیت پرواز عبور نمایند.

آندریاس سی استورم، یکی از مشاوران تکنولوژی هواپیمایی استکهلم، اخیرا تنها با تکان دادن دستش از ورودی الکترونیک پرواز عبور نموده و سوار هواپیما شده است. چند هفته پیش آندریاس که از علاقه مندان به تکنولوژی است، تراشه کوچک NFC را زیر پوست خود کاشت. او اطلاعات مربوط به شناسه پرواز را به وسیله نرم افزار رابط روی تراشه جاگذاری شده نوشت و هنگام عبور از گیت پرواز، به جای در دست داشتن موبایل و استفاده از تراشه درون آن، تراشه درون دست خود را نزدیک درگاه چک کردن بلیط کرد و با تائید اطلاعات سوار هواپیما شد.

او در این باره می گوید:

شاید من اولین کسی نباشم که تراشه NFC درون بدنش قرار داده است، اما قطعا اولین کسی هستم که با این تراشه از خدمات هواپیمایی سوئد استفاده نموده و از گیت پرواز عبور نموده ام. با استفاده از این فناوری، من تمامی گیت های پرواز را تنها با تکان دادن دستم در محل ارائه بلیط گذراندم.

جالب است بدانید شرکت هواپیمایی مذکور از خلاقیت این فرد استقبال نموده و اظهار داشته: هرچند که ما افراد را تشویق به تزریق تراشه NFC نمی کنیم، اما این شیرین کاری، دریچه نوی از تعاملات را برای ما و مشتریان مان باز نموده است.

این خبر با عنوان اولین مردی که تنها با تکان دادن دستانش سوار هواپیما شد، در رسانه های جهان مخابره شد. هرچند خبر کوچک و جالب بود، اما می تواند ترسیم نماینده آینده نوی برای انسان ها باشد. انسان هایی با تراشه های گوناگون در بدنشان که توانایی های خارق العاده دارند.

آیا شما حاضرید برای تجربه ای نو، تراشه ای درون بدن تان بکارید و از آن بهره ببرید؟

منبع: tnooz.com

منبع: کجارو

به "مردی که از تراشه NFC کاشته شده در دستش به جای بلیط پرواز استفاده کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردی که از تراشه NFC کاشته شده در دستش به جای بلیط پرواز استفاده کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید