محصولات گلخانه ای البرز به خارج از کشور صادر می گردد

به گزارش وبلاگ مستر، مجری طرح توسعه گلخانه ای استان البرز از صادرات محصولات گلخانه ای به خارج از کشور اطلاع داد.

محصولات گلخانه ای البرز به خارج از کشور صادر می گردد

سمیه فیروز بخت ؛کارشناس باغبانی و مجری طرح توسعه گلخانه ای البرز در گفت و گو با خبرنگار از ،گفت: محصول گلخانه ای توت فرنگی به بازار های کشور روسیه و حوزه خلیج فارس صادر و در بازار های داخلی تهران و میدان تره بار نیز عرضه می گردد.

او اضافه نمود: در این گلخانه ها محصولاتی دیگر مانند انواع گوجه فرنگی، خیار، بادمجان ، فلفل و... موجود می باشد و همچنین فراوری گیاهان دارویی نیز صورت می گیرد.

مجری طرح توسعه گلخانه ای البرز ادامه داد: گیاه بنفشه آفریقایی در گلخانه البرز پرورش داده می گردد که مانند آن در کشور موجود نیست.

او گفت:در حال حاضر سطح زیر کشت گلخانه استان البرز طبق آخرین آمار به دست آمده 370 هکتار است که 300 هکتار آن در سال 97 و 70 هکتار نیز توسعه جدید سال 98 است که 90 هکتار آن را گل و گیاه زینتی به خود اختصاص داده و تا انتها امسال 300 هکتار به گلخانه افزایش می یابد.

فیروزبخت ادامه داد: با یاری و همکاری دیگر دستگاه های اجرایی از جمله فرمانداری و بخشداری و مدیرت جهاد کشاورزی و باغبانی توانستیم به 80 هکتار توسعه دست پیدا کنیم.

مجری طرح توسعه گلخانه ای استان البرز در انتها گفت: در حال فراوری سبزیجات برگی با عنوان سوپر سبزی ها هستیم که دارای خاصیت دارویی و غذایی در کرج و ساوجبلاغ می باشند.

ن.و

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "محصولات گلخانه ای البرز به خارج از کشور صادر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محصولات گلخانه ای البرز به خارج از کشور صادر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید