مارچلو ماسترویانی تجلیل می گردد، برنامه ای در لس آنجلس

به گزارش وبلاگ مستر به نقل از هالیوود ریپورتر، در این برنامه مشترک هنری یاد ماسترویانی بازیگری که بزرگان سینمای ایتالیا شامل آنتونیونی، فلینی، دسیکا، پیترو جرمی، اتوره اسکولا و ویسکونتی علاقه به همکاری با وی داشتند، در مرکز توجه قرار خواهد داشت.

مارچلو ماسترویانی تجلیل می گردد، برنامه ای در لس آنجلس

در سال 1962 مجله تایم اعلام نموده بود ماسترویانی محبوب ترین بازیگر خارجی در آمریکاست.

اکنون پاسکال ویسه دومینی کارگردان این جشنواره هنری می گوید: 20 سال پس از درگذشت این چهره مهم سینمای ایتالیا یاد او را در یک بازنگری به گذشته در لس آنجلس زنده می کنیم تا هم با نسل جوان و دانشجویان سینما ارتباط داشته باشیم و هم سینماروهای حرفه ای را مورد توجه قرار دهیم.

ماسترویانی که در 160 فیلم بازی نموده بود سه بار نامزد اسکار شد که برای طلاق به سبک ایتالیایی در سال 1961، یک روز بخصوص در سال 1977 و چشمان سیاه در سال 1987 بود. او برای فیلم طلاق به سبک ایتالیایی برنده جایزه گلدن گلوب شد.

این در حالی است که مردم آمریکا او را بیش از هر چیز برای فیلم های زندگی شیرین (دولچه ویتا) در سال 1960 و هشت و نیم در سال 1961 به خاطر می آورند. دیروز، امروز و فردا در سال 1962 که در آن برابر سوفیا لورن بازی کرد نیز موجب شد تا فیلم ساخته ویتوریو دسیکا جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی را دریافت کند.

ماسترویانی سال 1996 بر اثر سرطان پانکراس درگذشت.

دوازدهمین دوره جشنواره ایتالیا و لس آنجلس از 19 تا 25 فوریه برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مارچلو ماسترویانی تجلیل می گردد، برنامه ای در لس آنجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مارچلو ماسترویانی تجلیل می گردد، برنامه ای در لس آنجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید