لشکر موتورسواران امانمان را بریده

به گزارش وبلاگ مستر، فاطمه عسگری نیا ـ خبرنگار: توسعه زندگی شهرنشینی و متراکم شدن بافت محله های قدیمی، همواره با معضلات و مسائل بسیار برای شهروندان همراه بوده و هست.

لشکر موتورسواران امانمان را بریده

شاید یکی از ملموس ترین این مسائل در منطقه 11 به عنوان یکی از مناطق مرکزی تهران، مسائل ترافیکی و تردد موتورسواران در معابر، پیاده راه ها و کوچه پسکوچه های محله هاست. گلایه ای که بارها و بارها از سوی اهالی کوچه شهید ابراهیم اخلاقی در محله عباسی مطرح شده و اهالی همچنان چشم انتظار رفع آن از سوی مسئولان هستند. برای اطلاع از چگونگی این وضعیت به محله عباسی رفتیم و پای درددل اهالی محله نشستیم.

موتورسواران امانمان را بریده اند، جمله ای تکراری از سوی اهالی کوچه شهید اخلاقی است وقتی متوجه می شوند که برای تهیه گزارش از مسائل آمده ایم. محمد حسینی علیمی یکی از شهروندان ساکن در کوچه شهید فراقتی می گوید: حضور پلیس در چهارراه عباسی موجب می گردد موتورسواران برای فرار از دست قانون، راه های فرعی محله از جمله کوچه شهید اخلاقی را برای تردد خود انتخاب نمایند.

او با اشاره به مسائل پیش روی اهالی کوچه شهید اخلاقی می افزاید: این کوچه ظرفیت تردد این همه موتور را ندارد و آلودگی صوتی و زیست محیطی ایجاد شده ناشی از تردد این موتورها امان مردم را بریده است.

  • تردد موتورها جان مردم را تهدید می نماید

داریوش کشتکار یکی دیگر از اهالی این کوچه در ادامه حرف های همسایگان خود می گوید: از ساعت 7 صبح صدای گوشخراش تردد موتورها به دنبال کاروان شکل گرفته از این وسایل نقلیه در محله می پیچد و این معضل تا ساعت 10 ادامه دارد، دوباره از ساعت 12:30 تا 14 این صدای آزاردهنده آسایش را از اهالی کوچه می گیرد.

او ادامه می دهد: گاه موتورسواران با چنان سرعتی از داخل کوچه عبور می نمایند که امکان بروز هر حادثه ای برای ساکنان به ویژه دانش آموزان و سالمندان وجود دارد و دلهره این خطر، آسایش و آرامش را از اهالی کوچه گرفته است.

درست است سر و صدای ناشی از تردد موتورها گلایه اصلی اهالی کوچه شهید ابراهیم اخلاقی است اما این معضل خود موجب شکل گیری مسائل متعدد دیگری شده است که از جمله آنها می توان به خرید و فروش موادمخدر در آن اشاره نمود.

  • خرید و فروش موادمخدر

محمدی یکی از ساکنان کوچه در این باره می گوید: کوچه شهید اخلاقی به سبب داشتن راه گریز انتخاب نخست فروشندگان سیار موادمخدر است. همین مسئله موجب شده تا اهالی هر روز شاهد خرید و فروش موادمخدر در میانه های کوچه و تردد معتادان باشند. موضوعی که امنیت خاطر را از اهالی سلب نموده است.

لیلا آشفته یکی از بانوان ساکن در کوچه هم در ادامه این گلایه می گوید: همه این مسائل دست به دست هم داده تا بچه ها و بانوان به هنگام تردد هیچ امنیتی در کوچه نداشته باشند. بارها خانواده ها شاهد مزاحمت و آزار و اذیت دختران و زنان در حال تردد در کوچه از سوی موتورسواران بوده اند و حتی چندین بار زورگیری و سرقت در کوچه اتفاق اقتاده و پرونده های آن در محاکم قضایی موجود است.

او ادامه می دهد: بارها و بارها ساکنان کوچه تقاضا نموده اند شهرداری با بن بست کردن کوچه شهید اخلاقی از سمت خیابان خادم شریف، به همه این مسائل و معضلات پایان دهد اما هنوز اقدامی دراین باره انجام نشده است.

  • شهرداری مشکل را قبول دارد

شهباز دولت نژاد شورایاری محله عباسی هم می گوید: این موضوع بارها از سوی اهالی محله در قالب گلایه به شورایاری دوره گذشته منتقل شده و ما هم دراین باره اقدام نموده ایم. شهرداری ناحیه موافق با نصب مانع برای جلوگیری از تردد موتورسواران است اما به شرط خرید ویلچربند که در حال حاضر این امکان در شهرداری ناحیه فراهم نشده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "لشکر موتورسواران امانمان را بریده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لشکر موتورسواران امانمان را بریده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید