سرازیر شدن گردشگران به سوی لوکیشن جنگ ستارگان

به گزارش وبلاگ مستر، از لوکیشن های هری پاتر گرفته تا تالار گوتیک شهر منچستر، جاذبه های گردشگری انگلیس سالانه میلیون ها نفر را به خود جذب می نماید. در این میان، نمایش فیلم جنگ ستارگان: نیرو برمی خیزد هم به رونق صنعت گردشگری این کشور یاری شایانی نموده است.

سرازیر شدن گردشگران به سوی لوکیشن جنگ ستارگان

از زمان آغاز اکران جدیدترین ساخته جی.جی. آبرامز، تعداد قابل توجهی از علاقه مندان به مجموعه فیلم جنگ ستارگان راهی پازل وود شده اند تا از لوکیشن های این فیلم تماشا نمایند.

فیلمنامه جنگ ستارگان: نیرو برمی خیزد به وسیله خود آبرامز و لارنس کاسدان نوشته شده و جان ویلیامز، آهنگساز مشهور هم موسیقی متن فیلم را ساخته است. جورج لوکاس، خالق مجموعه فیلم های جنگ ستارگان نیز به عنوان مشاور خلاق با این پروژه سینمایی همکاری داشته است.

بازدیدنمایندگان این منطقه جنگلی در مدت یک هفته اخیر، دو برابر شده و هتل ها و اقامتگاه ها در کوشش اند تا جوابگوی تقاضای مسافران شان باشند. پازل وود در جنگل دین، منطقه ای پر از آرامش با جاذبه های طبیعی است که الهام بخش جی.آر.آر تالکین برای خلق میان زمین سرزمین خیالی رمان هایش بوده است.

به گزارش گاردین، جنگل دین مکانی است که میزبان فیلم های دیگری از جمله هری پاتر و هدیه های مرگ هم بوده است. آثاری چون دکتر هو، مرلین، آتلانتیس هم در پازل وود فیلمبرداری شده اند. مسئولین این ناحیه که تورهایی را برای بازدید کامل از این جاذبه گردشگری ترتیب داده اند، پیش بینی کردند گردشگری سینمایی طی پنج سال آینده 50 میلیون پوند به عایدی این منطقه یاری می نماید.

براساس آمار به دست آمده، ارزش بخش گردشگری سینمایی انگلیس در سال گذشته میلادی بالغ بر 140 میلیون پوند بوده و گزارش ها حاکی از آن است که این رقم در حال افزایش است.

منبع: ایسنا

منبع: کجارو

به "سرازیر شدن گردشگران به سوی لوکیشن جنگ ستارگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرازیر شدن گردشگران به سوی لوکیشن جنگ ستارگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید