زمان اعلام نتایج اولین جشنواره تجارب و ایده های برتر اردویی و اردوگاهی

به گزارش وبلاگ مستر، تهران (پانا) - مدیر کل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی از اعلام نتایج اولین جشنواره کشوری تجارب و ایده های برتر اردویی و اردوگاهی در 5 دی ماه اطلاع داد.

زمان اعلام نتایج اولین جشنواره تجارب و ایده های برتر اردویی و اردوگاهی

علی رمضانی در گفت وگو با پانا درباره جزئیات برگزاری اولین جشنواره ­­کشوری تجارب و ایده ­های برتر اردویی و اردوگاهی اظهار کرد: اردوهای دانش آموزی فرآیندی آموزشی، تربیتی و چندرسانه ای است که می تواند ضمن تأمین هدف های کوتاه مدت آموزشی و تربیتی، زمینه بروز و تحقق اهداف بلندمدت را نیز فراهم کند. برنامه ریزی هدفمند و نظارت هوشمندانه از فرصت اردوها و فعالیت های گروهی و اجتماعی دانش آموزی به عنوان راهبردی کلان مبتنی بر اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و ساحت ­های شش­گانه تربیتی برای نیل به اهداف دوره های تحصیلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی اضافه نمود: معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در راستای سیاست­گذاری برای متناسب­ سازی موضوعات اردوهای دانش ­آموزی به عنوان یکی از موثرترین ابزار برای تجلی فضایل اخلاقی و رفتاری دانش ­آموزان و قراردادن آن ­ها در فضا و محیط طبیعی پرنشاط و شاداب، احتیاجمند همراهی و اخذ تجربیات تخصصی و ایده های برتر اردویی و اردوگاهی از سوی مربیان و دانش­ آموزان است.

رمضانی گفت: به همین منظور اولین جشنواره کشوری تجارب و ایده های برتر اردویی و اردوگاهی برگزار گردید تا علاقه مندان و دست اندرکاران فعالیت ­های اردویی و اردوگاه ها با ثبت خاطرات و تجربیات ماندگار، ارائه پیشنهادهای مدون علمی و عملیاتی و فراوری آثار فاخر گنجینه­ ارزشمندی را مستند و ماندگار نمایند.

مستندسازی و دستیابی به اندوخته های تجربی تمامی همکاران شاغل در مدارس

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی به اهداف برگزاری این جشنواره اشاره و بیان کرد: مستندسازی و دستیابی به اندوخته های تجربی تمامی همکاران شاغل در مدارس، مراکز پرورشی و ادارات آموزش و پرورش؛ شناسایی، معرفی و کاربست تجارب و ابتکارات و ایده های اردویی در مدارس؛ تدوین تجارب برتر اردویی و ظرفیت سازی برای ارتقای کیفیت خدمات اردویی؛ ایجاد و توسعه فرصت های مناسب برای ایده پردازی و طراحی راهکارهای نوآورانه در زمینه اردوهای دانش آموزی؛ استفاده ایده ها و تجارب اردویی و اردوگاهی در راستای تسهیل فرآیند طرح تحول نظام اردوهای دانش آموزی؛ ارتقای سطح توانمندی های علمی و مهارتی مربیان و برگزارنمایندگان اردوهای دانش آموزی؛ ایجاد نظام تحول در برگزاری اردوها در فضای حقیقی و در بستر فضای مجازی از جمله اهداف برگزاری جشنواره معرفی شده است.

رمضانی مخاطبان این جشنواره را همکاران رسمی شاغل در وزارت آموزش و پرورش، همکاران شاغل در مدارس غیردولتی/غیرانتفاعی، بازنشستگان و پیشکسوتان فرهنگی، فعالان بخش ­ها و حوزه ­های مختلف اردویی و تشکل­ های دانش ­آموزی گفت.

وی زمان بندی شرکت در این جشنواره را اعلام و رشته های جشنواره را نوشتاری (با تاکید بر فرمت اقدام پژوهی)، ویدئوکست، طراحی برنامه خلاقانه برگزاری اردوی یک و چندروزه در فضای حقیقی/ مجازی (با اولویت مهارت آموزی در اردو)، خاطره و دل­نوشته، روایت­گری اردوهای راهیان نور دانش­ آموزی، راهکارهای توسعه و تقویت اردوگاه های دانش آموزی (در فضای واقعی/در اکوسیستم نو شیوع کرونا) دانست.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی محورهای ارائه تجربه­ های اردویی و اردوگاهی را اینگونه تشریح کرد: روش ها و الگوهای عملیاتی در راستای برگزاری اردوهای دانش ­آموزی براساس مفاد سند تحول بنیادین و اهداف دوره ­های تحصیلی در فضای واقعی / یا در اکوسیستم نو؛ اردو: مهارت آموزی، رونق گردشگری و امور فرهنگی و مالی؛ اردو: تربیت اجتماعی و ارتقای سطح توانمندی دانش ­آموزان در مواجهه با احتیاجهای فوری جامعه؛ نقش و جایگاه اردوگاه­ های دانش ­آموزی در ارتقای سطح کیفی فرهنگ اردویی (فضای واقعی/ در بستر فضای مجازی)؛ روش ­های مؤثر و عملیاتی ایجاد تحول در نظام اردوهای دانش ­آموزی؛ نقش و تأثیر اردوگاه ­های دانش ­آموزی در برگزاری مطلوب اردوهای دانش آموزی (به صورت حقیقی یا در بستر فضای مجازی).

آثار برگزیدگان جشنواره تجارب و ایده های برتر اردویی در قالب یک کتاب فراوری می گردد

رمضانی با اشاره به فرایند داوری جشنواره تجارب و ایده ­های برتر اردویی و اردوگاهی گفت: یکی از سیاست های اداره کل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی بر این است که بتوانیم مدیران اردوگاه ها را با دانش نو اردویی آشنا کنیم درعین حال از تجربه مدیران اردوگاه ها آگاه شویم تا بتوان این موارد را در اختیار سایر روسای اردوگاه ها قرار دهیم. در این راستا با توجه به تصویب اساسنامه اردویی، در حوزه های مختلف دستورالعمل های مختلفی داریم لذا باید بتوانیم در قالب مسابقه و جشنواره اطلاعات را از عزیزان اردویی احصا کنیم.

وی ادامه داد: در طول مدت 3 سال نشست روسای اردوگاهی را برگزار کردیم اما سال جاری به علت شیوع کرونا از ظرفیت فضای مجازی بهره بردیم. در این راستا در جشنواره تجارب برتر باید از تجربه ها و دانش مدیران اردویی آگاه شویم لذا احتیاج داریم نگاه خود را به آنان انتقال دهیم.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی با بیان اینکه باید در اردوها خلاقیت باشد اضافه نمود: باید این نوع نگاه به مدیران منتقل گردد. از این جشنواره آثار خوبی به دست ما رسیده است و بعضی از افراد شرکت نماینده در این جشنواره به علت شناخت اردویی مطالب خوبی را احصا کردند.

رمضانی گفت آثار برگزیدگان این جشنواره در قالب یک کتاب فراوری می گردد و از برگزیدگان نیز به زودی تقدیر خواهد شد. با چاپ این کتاب سعی داریم اطلاعات مفیدی را در اختیار عوامل موثر اردویی قرار دهیم.

5 دی؛ اعلام نتایج اولین جشنواره تجارب و ایده های برتر اردویی و اردوگاهی

وی بعلاوه گفت: در هر رشته 10 نفر منتخب کشوری انتخاب شدند که فردا 5 دی ماه اسامی نفرات برتر اعلام خواهد شد و آثار برتر در قالب کتاب تجارب و ایده های برتر اردویی و اردوگاهی تدوین و در اختیار آموزش و پرورش استان ها قرار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری پانا

به "زمان اعلام نتایج اولین جشنواره تجارب و ایده های برتر اردویی و اردوگاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان اعلام نتایج اولین جشنواره تجارب و ایده های برتر اردویی و اردوگاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید