خبرنگاران واکنش آمریکا به دفاع یمنی ها در مقابل تداوم تجاوز نظامی سعودی

به گزارش وبلاگ مستر، تهران- خبرنگاران- دولت آمریکا به عنوان یکی از حامیان اصلی ائتلاف سعودی برای تجاوز نظامی به یمن و کشتار مردم بی دفاع این کشور به هدف قرار دریافت آشیانه هواپیماهای جنگی عربستان از سوی یمنی ها واکنش نشان داد.

خبرنگاران واکنش آمریکا به دفاع یمنی ها در مقابل تداوم تجاوز نظامی سعودی

به گزارش خبرگزاری رویترز، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در گفت و گو با وبلاگ مستر ، حمله نیروهای مردمی یمن به فرودگاه بین المللی ابها در عربستان که به ادعای وی یک فرودگاه غیر نظامی بوده را محکوم کرد.

این درحالی است که یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن عصر چهارشنبه با اعلام اینکه آشیانه هواپیماهای جنگی عربستان هدف نهاده شده است ، اضافه کرد: سعودی ها از این فرودگاه برای حمله به مردم یمن استفاده می کردند و به همین دلیل هدف نهاده شد .

یحیی سریع اضافه کرد : رژیم متجاوز سعودی تمام هشدارهای قبلی و مکرر ما را برای استفاده از فرودگاه های غیرنظامی برای اهداف نظامی نادیده می گیرد. این هدف گیری در پاسخ به ادامه بمباران هوایی و ادامه محاصره وحشیانه کشورمان صورت می گیرد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید نمود :تا زمانی که تهاجم و محاصره ادامه داشته باشد حملات هم ادامه خواهد داشت که خداوند می فرماید : هرکس به شما حمله کند ، مانند او به او حمله کنید.

عربستان و متحدانش بیش از 6 سال است که مردم بی دفاع یمن را آماج حملات بی وقفه نظامی قرار داده و زیر ساخت های این کشور را ویران و تحریم های همه جانبه را به این کشور فقیر عربی تحمیل نموده است .

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران واکنش آمریکا به دفاع یمنی ها در مقابل تداوم تجاوز نظامی سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران واکنش آمریکا به دفاع یمنی ها در مقابل تداوم تجاوز نظامی سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید