خبرنگاران سه استاد دانشگاه شیراز در زمره دانشمندان برتر کشور شناخته شدند

به گزارش وبلاگ مستر، شیراز- خبرنگاران- دو استاد دانشگاه شیراز در رشته های شیمی و عمران عنوان سرآمدان علمی جوان ایران را کسب کردند و یک استاد دانشگاه در رشته مکانیک سیالات نیز در زمره 15دانشمند برتر در همکاری جامعه و صنعت شناخته شدند.

خبرنگاران سه استاد دانشگاه شیراز در زمره دانشمندان برتر کشور شناخته شدند

به گزارش وبلاگ مستر، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف دستیابی جمهوری اسلامی ایران به مرجعیت علمی جهانی، فدراسیون سرآمدان علمی ایران را در سال 1394 راه اندازی نموده است. این فدراسیون، سالانه 100 نفر از اعضای هیأت علمی کشور را که دارای دستاوردهای پژوهشی برتر (مطابق آیین نامه فدراسیون) بوده، شناسایی و حمایت می نماید.

در این طرح علاوه براین افراد، 25 نفر از سرآمدان علمی جوان که استادانی با سن کمتر از 45 سال را دربر می گیرد نیز انتخاب و حمایت می شوند.

دکتر سیدجعفر حسینی، عضو هیأت علمی بخش شیمی و دکتر محمدرضا نیکو عضو هیأت علمی بخش مهندسی عمران دانشگاه شیراز، در سال 1399 عنوان سرآمدان علمی جوان را کسب کردند و مشمول حمایت های فدراسیون سرآمدان علمی ایران شده اند.

افزون بر این، دکتر محمدمهدی علیشاهی، عضو هیأت علمی دانشگاه شیراز در رشته مکانیک سیالات، از جمع141 عضو هیأت علمی برتر در ارتباط با جامعه و صنعت به دلیل اجرای پروژه های کاربردی متعدد و یاری به برطرف احتیاجهای صنعتی کشور و توسعه مراکز تحقیقاتی دانشگاهی مورد احتیاج کشور در زمره 15 دانشمند برتر در همکاری با جامعه و صنعت شناخته شد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران سه استاد دانشگاه شیراز در زمره دانشمندان برتر کشور شناخته شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سه استاد دانشگاه شیراز در زمره دانشمندان برتر کشور شناخته شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید