حمله لفظی ترامپ به سازمان بهداشت جهانی

به گزارش وبلاگ مستر، در حالی که بسیاری از مقامات ایالت های مختلف آمریکا، دولت این کشور را به دلیل تعلل در مقابله با ویروس کرونا مسئول شیوع گسترده آن می دانند ترامپ در توئیتی کوشش کرد سازمان بهداشت جهانی را مقصر این موضوع نشان دهد.

حمله لفظی ترامپ به سازمان بهداشت جهانی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ مستر، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور و آمار بالای قربانیان این ویروس را گردن سازمان بهداشت دنیای انداخت.

وی در پیامی در توئیتر نوشت: سازمان بهداشت دنیای واقعا این (شیوع کرونا) را منفجر کرد. در حالی که به صورت گسترده از سوی آمریکا تامین اقتصادی می گردد اما هنوز چین محور است. ما به این موضوع به خوبی نگاه خواهیم کرد.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه این توئیت انتقادی نوشت: خوشبختانه من توصیه آنها برای باز نگه داشتن مرزهایمان در برابر چین را رد کردم. چرا آنها به ما چنین توصیه غلطی کردند؟

آخرین آمارها حاکی از ان است که بیش از 1 میلیون 378 هزار نفر در سرتاسر دنیا به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد بیش از 78 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

بیشترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در دنیا متعلق به آمریکا است که در این کشور 377 هزار و 500 نفر به کرونا مبتلا شده که از این تعداد بیش از 11 هزار و 700 نفر جان خود را از دست داده اند.

آندریو کوومو فرماندار ایالت نیویورک هفته پیش در کنفرانس خبری گفت: واشنگتن می دانست که ویروس کرونا پایان به این کشور نیز خواهد رسید اما واکنش به آن دیر هنگام بوده که باعث بروز فاجعه کنونی شد. (جزئیات بیشتر)

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "حمله لفظی ترامپ به سازمان بهداشت جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله لفظی ترامپ به سازمان بهداشت جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید