ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری تایوان آغاز شد

به گزارش وبلاگ مستر، روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست هنگ کنگ از آغاز فرآیند ثبت نام نامزدها برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 تایوان خبر داد.

ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری تایوان آغاز شد

به گزارش وبلاگ مستر آنلاین به نقل از ایرنا، ثبت نام نامزدها در کمیسیون مرکزی انتخابات تایوان از دوشنبه آغاز شده و به مدت پنج روز ادامه دارد.

هان کوو یوو، شهردار شهر کائوسیونگ واقع در جنوب تایوان، از سوی حزب ملی گرا در این انتخابات ثبت نام کرده است. این حزب که از مخالفان اصلی سای اینگ ون، رئیس فعلی دولت تایوان است یک موضع آشتی جویانه با چین دارد.

به گزارش روز سه شنبه 28 آبان ساوث چاینا، هان بعد از ثبت نام خود در این انتخابات گفت زندگی 23 میلیون نفر از ساکنان تایوان در گرو این انتخابات است و او در پی کسب آرای مردمی است که احساس می کنند دوران سختی را می گذرانند.

سای اینگ ون، رئیس جمهور کنونی از حزب حاکم پیشروی دموکراتیک که ذهنیت استقلال از چین را دارد، قرار است به زودی نامزدی خود را ثبت کند.

حزب خانم سای سال گذشته در انتخابات شهرداری نتایج را به رقیب خود یعنی حزب ملی گرا باخت.

آمریکا و برخی کشورهای غربی در چند سال گذشته با فروش تسلیحات به تایوان و تصویب چند لایحه، از استقلال طلبان تایوان حمایت کرده اند و این موضوع ضمن این که باعث خشم و انتقاد پکن شده است زمینه را برای تحرکات بیشتر استقلال طلبان در این جزیره فراهم کرده است.

  • ورود ناو جنگی آمریکا به تنگه تایوان و واکنش چین

کارشناسان معتقدند مردم تایوان که هم اکنون در فشار اقتصادی قرار گرفته اند گرایش بیشتر به سمت حزب ملی گرا و سیاست این حزب به دلیل نزدیکی به چین دارند.

روابط دو سوی تنگه تایوان به احتمال زیاد یک مساله عمده در مبارزات انتخاباتی این جزیره خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین

به "ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری تایوان آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری تایوان آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید