ترامپ: صدها هزار رای غیرقانونی شمارش شدند ، پیروز خواهیم شد

به گزارش وبلاگ مستر، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با تکرار ادعای پیروزی خود در انتخابات ریاست جمهوری این کشور مدعی شد که در دو ایالت پنسیلوانیا و میشیگان صدها هزار رای غیرقانونی شمارش شدند.

ترامپ: صدها هزار رای غیرقانونی شمارش شدند ، پیروز خواهیم شد

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ مستر، رئیس جمهور آمریکا در چند پیام توییتری تازه در رد پذیرش شکست خود در انتخابات ریاست جمهوری گفت، صد ها هزار رای به صورت غیر قانونی شمارش شدند.

با گذشت هشت روز از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، بحران بر سر نتیجه این انتخابات همچنان ادامه دارد.

در حالی که بیشتر رسانه های آمریکایی از قبیل شبکه جمهوری خواه فاکس نیوز، جو بایدن و کامالا هریس را به عنوان رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور منتخب خوانده اند و آن ها هم اعلام پیروزی کرده اند، دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور ضمن رد این موضوع، به تکرار ادعای خود درباره تقلب گسترده ادامه می دهد.

ترامپ بامداد امروز پنجشنبه (به وقت تهران) در چند پیام توییتری باز هم از پیروزی خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و تقلب خبر داد؛ توییت های که بلافاصله واکنش منفی شرکت توییتر را به همراه داشت.

رئیس جمهور آمریکا ابتدا توییتی علیه موسسات نظرسنجی در این کشور منتشر کرد و نوشت: همه دارند سوال می کنند که چرا نظرسنجی های اخیر درباره انتخابات ریاست جمهوری درباره من اینقدر نادرست بودند. خوب به خاطر اینکه این نظرسنجی ها جعلی هستند درست مثل رسانه های دست و پا چلفتی جریان اصلی.

وی در توییتی دیگر نوشت: من خوشحالم که حمایت کامل خودم از رانا مک دنیل به منظور ادامه ریاست او بر کمیته ملی حزب جمهوری خواه اعلام کنم. ما با 72 میلیون رای، از هر رئیس جمهور مستقر دیگری در تاریخ آمریکا بیشتر رای کسب کردیم و ما پیروز خواهیم شد.

ترامپ با پیش کشیدن موضوع تقلب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، به سراغ دو ایالت کلیدی پنسیلوانیا با 20 رای الکترال و میشیگان با 16 رای الکترال رفت و باز هم مدعی شمارش آرای غیر قانونی شد.

رئیس جمهور آمریکا در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: هیچ کس نمی خواهد گزارش دهد که پنسیلوانیا و میشیگان اجازه ندادند ناظران انتخاباتی ما و یا ناظران رای گیری (فرایند انتخابات و شمارش) را ببینند و نظارت کنند. این موضوع مسبب صد ها هزار رایی است که نباید اجازه شمارش به آن ها داده می شد در نتیجه من به راحتی هر دوی این ایالت ها را پیروز می شوم. این ها را گزارش بدهید.

وی ساعتی بعد از این توییت ها دوباره نوشت: حالا (من در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا) 73 میلیون رای قانونی دارم.

شرکت توییتر که در روز های اخیر بار ها به توییت های ترامپ درباره انتخابات واکنش منفی نشان داده است، باز هم در مخالفت با محتوای توییت های تازه او زیر آن ها نوشته است: این ادعا درباره تقلب در انتخابات، مورد مناقشه است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ترامپ: صدها هزار رای غیرقانونی شمارش شدند ، پیروز خواهیم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: صدها هزار رای غیرقانونی شمارش شدند ، پیروز خواهیم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید