بایدن در زمان مناسب با پوتین دیدار می کند

به گزارش وبلاگ مستر، سخنگوی کاخ سفید گفت رئیس جمهور آمریکا در زمان مناسب با رئیس جمور روسیه دیدار خواهد کرد.

بایدن در زمان مناسب با پوتین دیدار می کند

به گزارش وبلاگ مستر از فارس، کاخ سفید می گوید جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا هر وقت زمان مناسب فرا برسد با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دیدار خواهد کرد.

کارین جین پیره، سخنگوی کاخ سفید در جمع وبلاگ مستر درباره بایدن گفت: او پا پس نخواهد کشید. او درباره این رابطه (رابطه روسیه و آمریکا) صریح و بسیار شفاف صحبت خواهد کرد.

روز پنجشنبه رئیس جمهور روسیه به دنبال اظهارات توهین آمیز اخیر همتای آمریکایی اش تاکید کرد که آماده انجام یک گفت وگوی مستقیم و صریح اینترنتی با اوست.

ولادیمیر پوتین در گفت وگو با کانال روسیا 24 گفت: دفعه اول این جو بایدن بودکه پیشنهاد انجام مکالمه تلفنی را داده بود، حالا من می خواهم به بایدن پیشنهاد بدهم که به این بحث فیمابین خود ادامه دهیم؛ اما به شرطی که این گفت وگو به طور مستقیم و زنده انجام شود.

رئیس جمهور روسیه بر لزوم انجام بدون تأخیر، صریح و مستقیم این گفتگو تاکید کرد و گفت: به نظر من این به نفع دو ملت روسیه و آمریکا و خیلی از دیگر کشورها خواهد بود.

کارین جین پیره گفت: رئیس جمهور وقتی زمان مناسب برسد با رئیس جمهور پوتین دیدار خواهد کرد. رئیس جمهور بایدن و رئیس جمهور پوتین دیدگاه های متفاوتی درباره کشورهای متبوعشان دارند اما چیزی که این دو درباره آن هم نظرند این است که ما باید در جاهایی که به نفع هر دومان است دنبال راه هایی برای همکاری با یکدیگر باشیم.

بایدن روز سه شنبه در یک مصاحبه تفصیلی با شبکه ای بی سی نیوز ضمن قاتل خطاب کردن پوتین، مدعی شد که او برای مداخله در انتخابات آمریکا تاوان خواهد داد. بایدن به سوال خبرنگار این شبکه که پرسیده بود شما ولادیمیر پوتین را می شناسی. فکر می کنی او قاتل است؟ اینطور پاسخ داد: فکر می کند.

تنش ها در روابط روسیه و آمریکا از سال ها پیش به دلیل چند پرونده از جمله تحولات اوکراین و ادعاهای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شدت گرفته و واشنگتن چندین دور تحریم علیه مسکو وضع کرده است.

منبع: جام جم آنلاین

به "بایدن در زمان مناسب با پوتین دیدار می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن در زمان مناسب با پوتین دیدار می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید