احتمال تمدید ثبت اطلاعات سکونتی در سامانه ملی املاک تا سرانجام سال

به گزارش وبلاگ مستر، تهران (پانا) - معاون وزیر راه و شهرسازی از ارائه پیشنهاد تمدید ثبت اطلاعات سکونتی مردم در سامانه ملی املاک و اسکان تا خاتمه سال خبر داد.

احتمال تمدید ثبت اطلاعات سکونتی در سامانه ملی املاک تا سرانجام سال

محمود محمودزاده با یادآوری این که مهلت ثبت اطلاعات سکونتی در سامانه ملی املاک و اسکان تا خاتمه ماه جاری (آذر 1400) است، اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی با توجه به این که برخی متقاضیان مسائلی مانند صدور سند و امثال این داشتند که زمانبر شده، برای آن که مسائل ناشی از عدم ثبت اطلاعات سکونتی برای آنها پیش نیاید درخواست تمدید مهلت را داده است.

وی با بیان این که درخواست تمدید را به مجلس شورای اسلامی و دبیرخانه ستاد سران قوا (ستاد عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا) ارائه کرده ایم، افزود: امیدواریم بتوانیم مهلت تمدید شود تا همه مردم با فرصت مناسب اجازه ثبت اطلاعات سکونتی خود را در سامانه املاک و اسکان داشته باشند.

وی شرح داد: تمدید مهلت ثبت اطلاعات در دو مرحله است؛ یک مرحله تا آخر سال جاری مطرح شده است. مرحله دیگر نیز تقسیم بندی شهرها و استان های مختلف برای این کار با توجه به حجم اطلاعاتی که قرار است آمده و وارد سیستم شود، است. از این رو جدول متنوعی برای این کار در دست تهیه است که به زودی اطلاع رسانی درباره آن صورت می گیرد.

بر اساس ماده 54 مکرر، هر واحد مسکونی واقع در شهرهای بالای 100هزار نفر جمعیت که به استناد سامانه ملی املاک و اسکان موضوع تبصره 7 ماده 169 این قانون، در هر سال اقتصادیاتی در مجموع بیش از 120 روز ساکن یا کاربر نداشته باشد به عنوان خانه خالی شناسایی شده و به ازای هرماه بیش از زمان مذکور، بدون لحاظ معافیت های تبصره 11 ماده 53 این قانون، ماهانه مشمول اقتصادیاتی بر مبنای اقتصادیات بر درآمد اجاره به این شرح هستند که برای اشخاص حقیقی در سال اول معادل 6 برابر، در سال دوم معادل 12 برابر و در سال سوم و بعد از آن مشمول 18 برابر اقتصادیات خواهد بود، این میزان برای اشخاص حقوقی دو برابر مقادیر اعلام شده، تعیین شده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "احتمال تمدید ثبت اطلاعات سکونتی در سامانه ملی املاک تا سرانجام سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال تمدید ثبت اطلاعات سکونتی در سامانه ملی املاک تا سرانجام سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید