چین؛ تعطیلی دیزنی لند به علت ابتلای یک نفر به کرونا

به گزارش وبلاگ مستر، چین از هیچ تلاشی برای به حداقل رساندن انتقال و شیوع ویروس کرونا دریغ نمی کند؛ حتی به قیمت مختل کردن مشاغل محلی و تعطیلی کسب و کارها.

چین؛ تعطیلی دیزنی لند به علت ابتلای یک نفر به کرونا

کسب و کارها و مشاغل تفریحی- گردش گری چین اوضاع خوبی ندارند و به خاطر شیوع کرونا درآمدزایی در حد صفر را تجربه می نمایند.

به گزارش وبلاگ مستر به نقل از رویترز، در شهرهای آلوده و پرخطر کرونایی در چین اماکن تفریحی بسته و گردش گری محدود و کرونا موجب رکود یا تأخیر در برگزاری ایین ها و رخدادهای فرهنگی و ورزشی شده است.

براساس گزارش رسانه های دولتی، دیزنی لند (دیزنیلند) شانگهای (شانگ های) در روزهای دوشنبه و سه شنبه درهای خود را به روی بازدیدنمایندگان می بندد.

خبرگزاری فرانسه در این باره نوشت: دیزنی لند شانگهای روز دوشنبه به علت ابتلای یک زن به کرونا بسته شده است.

پکن در آستانه بازی های المپیک زمستانی استراتژی ابتلای صفر کرونا را دنبال می نماید.

چین ابتلای داخلی به کرونا در طول همه گیری کاهش داده بود اما شیوع هفته های اخیر بیماری در این کشور عزم پکن را برای از بین بردن کووید 19 بیشتر نموده است.

چین در روز دوشنبه از ابتلای 92 نفر به کووید اطلاع داد. این مقدار بالاترین مقدار مبتلایان چین پس از شهریور امسال است.

دیزنی لند شانگهای پس از ابتلای یک زن و بازگشت او به خانه در استان همجوار شانگهای بسته شده است.

دیزنی لند اظهار داشت که حداقل در روزهای دوشنبه و سه شنبه به منظور پیروی از الزام پیشگیری و کنترل بیماری همه گیر تعطیل شده است.

تاریخ بازگشایی هنوز تائید نشده است.

مقامات دیزنی لند شانگهای در روز یکشنبه ممنوعیت بازدیدنمایندگان تازه را اعلام و قبل از خروج از تمام افراد حاضر در مجموعه تست کرونا گفتند.

مقامات شهر شانگهای اظهار داشتند که در روز دوشنبه از 34 هزار نفر تست کرونا گرفته اند که همه آنها منفی بوده است. با این حال مقامات خواسته اند این افراد تا دو روز از مدرسه یا کار دور باشند و دوباره تست دهند.

این مرکز در روزهای 8 و 9 آبان مشتریان و کارکنان بازدید نماینده از مجموعه خود را واداشت تا تست کرونا بدهند.

به گفته تلویزیون دولتی، این اقدامات بخشی از همکاری های مجموعه شهری با تحقیقات کووید 19 است که با درخواست مقاماتِ خارج از این شهر صورت می گیرد. تلویزیون چین توضیحات بیشتری در این باره ارائه نداد.

محاسبات رویترز براساس داده های رسمی روز دوشنبه چین نشان می دهد که بین روزهای 25 مهر تا 9 آبان حدود 484 نفر در داخل چین به کرونا مبتلا شده و علائم داشته اند. بیشتر این موارد در شمال چین به ثبت رسیده اند.

بسیاری از مبتلایان، گردشگرانی هستند که به منطقه ها مختلف سفر نموده اند. این سفرها کوشش برای ردیابی تماس ها و خط انتقال ویروس کرونا را پیچیده و طولانی نموده است.

شمار موارد داخلی کرونا در مقایسه با خوشه های عفونی خارج از چین بسیار ناچیز است. افزایش مبتلایان منطقه ای و داخلی این کشور در روزهای اخیر نیز کاهش یافته و در مواردی متوقف شده است.

20 اردیبهشت 1400- بازدیدنمایندگان از مجموعه تفریحی دیزنی لند شانگهای در چین بازدید می نمایند. این پارک در اواخر زمستان و بهار امسال به علت شیوع کرونا تعطیل شد/ عکس: رویترز

با این حال چین از هیچ کوششی برای به حداقل رساندن خطرات انتقال ویروس کووید 19 دریغ نمی نماید؛ حتی به قیمت مختل کردن مشاغل محلی و تعطیلی کسب و کارها.

سازمان ملی گردش گری چین در ماه گذشته از تعلیق آژانس های مسافرتی با برنامه سفر بین استانی به منطقه ها پرخطر کرونایی اطلاع داد و اظهار داشت خدمات بعضی از قطارها برای ورود به بخش های گردش گری را متوقف نموده است.

در بسیاری از شهرهای چین مانند پکن که مقدار ابتلا به کرونا در آن زیاد است، مکان های تفریحی سرپوشیده مانند کافه های اینترنتی، سالن شطرنج، سالن بازی کارت و سینماها بسته شده است. مسابقات ماراتن، کنسرت ها و نمایش تئاتر نیز در شهرهای پر خطر کرونایی به تعویق افتاده یا لغو شده است.

مشاغل فرهنگی و تفریحی در بعضی از شهرها حتی منطقه های که هیچ مبتلای محلی و داخلی را شناسایی و ثبت ننموده اند، نیز تحت تاثیر قرار گرفته اند.

بعلاوه رویدادهای مختلف یک مرکز نمایشگاهی در شهر جنوبی دونگوان که براساس گزارش های اخیر هیچ موردی از کرونا در آن به ثبت نرسیده، تعلیق شده است.

بازدیدنمایندگان با زدن ماسک در پارک دیزنی لند شانگهای در 21 اردیبهشت 1400- این پارک در اردیبهشت پس از تعطیلات کرونایی بازگشای شد/ عکس: رویترز

روز دوشنبه نیز سهام شرکت های مرتبط با گردش گری و خدمات در چین کاهش یافت.

منبع: عصر ایران

به "چین؛ تعطیلی دیزنی لند به علت ابتلای یک نفر به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین؛ تعطیلی دیزنی لند به علت ابتلای یک نفر به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید