مهمترین حملات سایبری علیه استارت اپ ها

به گزارش وبلاگ مستر، رئیس پلیس فتا تهران با تاکید بر اینکه پلیس حامی استارت آپهاست، گفت: ادامه حیات استارت آپ ها به تامین امنیت آن ها بستگی دارد.

مهمترین حملات سایبری علیه استارت اپ ها

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ مستر، سرهنگ داوود معظمی گودرزی امروز در نهمین نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس 2020 که به صورت مجازی در محل پارک فناوری پردیس برگزار شد، گفت: امنیت از مولفه های مهم در فعالیت های استارت آپی به شمار می رود و اگر این مولفه نباشد استارت آپ ها قادر به ادامه حیات نیستند.

وی با بیان اینکه ایران از لحاظ زیر ساخت های امنیتی استارت اپ ها در کشور شرایط خوبی ندارد، گفت: چالش های زیر ساختی استارت آپ ها شامل پهنای باند، سرعت اینترنت، دیتا سنتر و تجهیزات امنیتی می شود.

گودرزی با بیان اینکه تامین امنیت هزینه های زیادی را می طلبد که کشور های مختلف این هزینه ها را سالانه پرداخت می کنند، اضافه کرد: در تحقیقاتی که انجام دادیم مشاهده کردیم که متاسفانه اولویت امنیت برای حیات استارت آپ ها در رده آخر واقع شده است؛ اکنون اولویت اول استارت آپ ها مسائل مالی، فرهنگی و در آخر امنیت است.

وی در خصوص 10 حمله برتر علیه استارت آپ ها گفت: بیشترین حملات در دنیا از نوع حملات بات نت (botnet) است که ایران از نظر تعداد این حملات در رتبه سوم واقع شده است؛ این موضوع نگران کننده ای به شمار می رود. بیشترین حملات بات نت، شامل مراکز ارائه دهنده خدمات رفاهی، علمی و دانشگاهی و سرمایه گذاری می شود که غالبا فعالیت استارت آپ ها زیر مجموعه ایت خدمات قرار می گیرد.

رئیس پلیس فتای تهران اضافه کرد: نقاط آسیب پذیر استارت آپ ها در ایده های تجاری، طرح های تحقیقاتی، صورتحساب های مالی، اطلاعات کارمندان و اطلاعات مشتریان هستند و از آنجایی که بسیاری از استارت آپ ها از ایده ها یا طرح های تحقیقاتی خود به خوبی مراقبت نمی کنند، رقبا به این ایده ها دسترسی پیدا می کنند.

وی با بیان اینکه وقتی رقبا به ایده دسترسی پیدا کند ایده را به نام خود ثبت می کنند، اضافه کرد: هک اطلاعات مربوط به مشتریان در استارت آپ ها از دیگر مشکلاتی است که استارت آپ ها با آن روبرو هستند. در واقع اطلاعات استارت آپ ها زمانیکه به بیگ دیتا تبدیل می شود ممکن است با هک روبرو شوند.

معظمی گودرزی اضافه کرد: متداولترین حملات علیه استارت آپ ها را میتوان شامل فیشینگ، حملات DoS یا محروم ساز از سرویس و حملات Ransom Ware یا باج افزار دانست.

وی ادامه داد: در واقع فیشینگ کم هزینه ترین نوع حملات سایبری به شمار می رود که استارت اپ ها می توانند مورد این حمله سایبری قرار بگیرند.

پاسخگویی پلیس به سوالات فعالان در استارت آپ ها

رئیس پلیس فتا تهران گفت: عدم احراز هویت از جرایم استارت آپ هابه شمار می رود و ممکن است یک نفر در دو استارت آپ مشغول فعالیت باشد.

وی با تاکید براینکه پلیس حامی استارت آپهاست، گفت: این تیم ها، موتور پیشرفت و توسعه کشور هستند و ما وظیفه خود میدانیم که در کنار استارت آپ ها باشیم و از ان ها حمایت کنیم؛ مرکز فوریت پلیس فتادر پلیس 110 استان ها و شهرستان ها کنندگان ما برای پاسخگویی به سوالات فعالان استارت آپی فعالیت می کنند.

جرایم سایبری استارت آپ ها

رئیس پلیس فتا تهران با بیان اینکه جرایم استارت آپ ها شامل دو بخش جرایم در بستر استارت آپ ها و جرایمی که استارت آپ ها خود عامل آن هستند تقسیم بندی می شوند، گفت: عدم ملاحظات امنیتی در نگهداری اطلاعات کاربران یکی از جرایم مهم استارت آپ ها است. متاسفانه استارت آپ ها اطلاعات کارمندان و مشتریان خود را بدون رمز نگاری و ایجاد سرور های مجزا نگهداری می کنند که این امر دسترسی هکر ها به اطلاعات آن ها را فراهم خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مهمترین حملات سایبری علیه استارت اپ ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهمترین حملات سایبری علیه استارت اپ ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید