قحطی در اردوگاه های پناهجویان افغان در پاکستان

به گزارش وبلاگ مستر، وزیر امور ایالتی و مرزی پاکستان گفت که پناهجویان افغان مستقر در خاک این کشور دو هفته می گردد که غذا ندارند و خواهان یاری سازمان ملل به این پناهجویان شد.

قحطی در اردوگاه های پناهجویان افغان در پاکستان

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ مستر، شهریارخان افریدی وزیر امور ایالتی و مرزی پاکستان نسبت به ایجاد بحران انسانی در اردوگاه های پناهجویان افغانستان به دلیل طولانی شدن شرایط قرنطینه هشدار داد.

وی از کشورهای توسعه یافته خواست تا به یاری این پناهجویان بشتابند و تاکید نمود که پناهجویان افغان در پی جنگ در افغانستان و زیر چتر سازمان ملل به پاکستان آمدند. اکنون نیز یاری به این پناهجویان مسئولیت سازمان ملل و دنیا است.

نیوز اینترنشنال گزارش داد که افریدی به نماینده دائم پاکستان در سازمان ملل و کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان نامه نوشته تا بطور فوری مبالغی را برای تأمین غذای پناهندگان افغان ساکن پاکستان اختصاص دهند.

افریدی گفت: احتیاج است تا اقدامات به پشتیبانی عملی تبدیل گردد، بیشتر پناهندگان افغان کارگر روزمزد هستند و دو هفته می گردد که این پناهندگان غذا ندارند.

وزیر امور ایالتی و مرزی پاکستان همچنین گفت که اسلام آباد باوجودی که عضو کنوانسیون سازمان ملل درباره پناهجویان و پروتکل های آن نیست اما تلاشش را برای یاری به پناهندگان افغان انجام می دهد.

وی اضافه کرد که عمران خان نخست وزیر این کشور فرمان ایجاد یک بسته ویژه حمایتی از پناهجویان افغان را صادر نموده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "قحطی در اردوگاه های پناهجویان افغان در پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قحطی در اردوگاه های پناهجویان افغان در پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید